Son Dakika Haber

 Luka Modric Real Madrid’de Kalıcı

Dünyanın en büyük kulübü olarak gösterilen Real Madrid elinde bulunan oyuncu kadrosu ile birlikte hemen hemen hiç bir zaman sıkıntı çekmiyor. Oyuncu kadrosunun oldukça geniş olması ve yedekleri ile birlikte bile mükemmel bir kadro kurulabilen Real Madrid takımı transfer dönemlerinde birçok kez transferlerini minimum düzeylerde gerçekleştirerek dönemi kapatıyor. Elindeki futbolcuların dünya genelinde en özel futbolcuların arasında olması Madrid’in transfer edebilecek çok futbolcu bulamamasını beraberinde getiriyor. Elinde oyuncular ile birlikte sık sık sözleşme yenileyerek elindeki oyuncuları kaybetmek istemeyen Real Madrid Luka Modric ile birlikte yeni bir sözleşme imzalayarak oyuncuyu en asgari 2020’ye kadar kadrosunda görmek istediğini belirtiyor. Luka Modric’ in takıma tamamen adapte olması ve takım içinde çok güzel bir havasının olması oyuncunun takımda kalması konusunda lehine olan durumların arasında yer alıyor.

Birçok kişi Real Madrid’in takımda yeniliklere gitmesini düşünse bile takım yöneticileri bu konuda herhangi bir yenilik yapacak gibi görünmüyorlar. Takımın oyuncu sayısının fazla olması ile birlikte de kadro kurmakta bir hayli zor bil hal alıyor. Kadro kurarken oyuncuların birbiri ile uyumunun çok önemli bir husus olduğu konusunda tecrübeli olan teknik hoca kadroyu yavaş yavaş oturtmuş durumda.

   Real Madrid kadrosunun en kilit isimleri arasında yerini almış olan ve yerinin alınmaması için bütün çalışmaları harfi harfine gerçekleştiren Luka Modric’ in sözleşmesinin bitmek üzere olması sonrasında oyuncu ile birlikte Madrid yönetimi arasında yeni bir sözleşme uygulandı. Sözleşmeye göre Luka Modric 2020’ye kadar Real Madrid’de görev alacak ve Madrid için maçlarda ter dökecek. Luka Modric’ in takımda oynadığı mevkide başka birisinin bulunup bulunmaması oyuncuyu büyük oranda etkileyen durumlardan birisi. Mevkii konusunda rakibi olan Modric’ in kendi mevkilisini şuana kadar çoğu kez başkası tarafından doldurulmamış ve Modric oynayabilir durumda olduğu bütün maçlarda mevkiinde mücadele etmiştir. Real Madrid forması ile birlikte çıktığı toplam 175 maçta 10 gol, 27 asistlik bir performans gerçekleştiren oyuncu gerek oyun stili gerekse yetenekleri ile birlikte takımın vazgeçilmezleri arasında yerini almış durumda.

 

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.