Son Dakika Haber

Levent Nazifoğlu İstifa Sonrası Şok Açıklamalarda Bulundu

Galatasaray, Trabzonspor mağlubiyeti ile büyük bir sarsıntı içerisine girdi. Hem taraftar hem de yönetim, oldukça öfkelendi ve istifa iddiaları ağızdan ağza dolaşmaya başladı. İstifa sözlerinden sonra da Levent Nazifoğlu, çarpıcı açıklamalar yaparak istifa ettiğini açıkladı.

Uzun süredir tartışma konusu olan Nazifoğlu, istifasını verdi ve çarpıcı açıklamalarda bulundu. Galatasaray Yöneticisi Levent Nazifoğlu, takım içerisinde maskeli balo yaşanıyor açıklamasını yaptı. Başlarda kimse ne demek istediğini anlamasa da, Nazifoğlu demek isteklerini uzun uzun açıkladı ve sözlerinin arkasında olduğunu ifade etti.

Maskeli Balo Oynanıyor

İstifasının ardından açıklamalarda bulunan Nazifoğlu şunları kaydetti: ‘’İstifa etmeyi ben istedim, kimse bana istifa et tarzında bir şey  demedi. Takım içerisinde maskeli balo oynanıyor fakat ben bu maskeyi takmayacağım. İstifamdan ders çıkarılmalı. Yönetim ve takım içerisinde sürekli dönen bir yalan söz konusu. Igor Tudor’a bu sezon için değil, gelecek sezonun başında en büyük şans tanınmalı. Tudor, kendi stiliyle kendi takımıyla baştan kurmalı istediklerini. Dursun Özbek’e güvenim sonsuz fakat kimse onu rahat bırakmıyor. Rahat bırakılsa takımla beraber kendisini de düzlüğe çıkaracak. Yönetim, egosunu tatmin etmemeli ve önceliği de Galatasaray’a vermeli.’’

Tudor’a Şans Verilmeli

Bu açıklamalardan sonra da söyleşisine devam eden Nazifoğlu: ‘’Riekerink gittikten sonra yönetim her şeyin düzeleceğini zannetti. Igor Tudor korkusuz bir hoca fakat Galatasaray’a bu şekilde çıkmamalı. Galatasaray yönetiminden iki kişi, tüm camiayı olumsuz etkiliyor ve yanlış yönlendiriyor. Bu konu hakkında eleştirilimi yapsam da kesinlikle isim vermeyeceğim. Kararım doğrultusunda ilerdeki günlerde de hiçbir takımın yönetimine girmeyi düşünmüyorum.’’

Açıklamalarda oldukça gerilen Nazifoğlu, olanlara isyan edici şekilde karşılıklar verdi. Sabrının taştığını belli eden Nazifoğlu, gerekçelerini söyleyerek kimsenin baskısı altında kalmadan istifa ettiğini açıkladı. Aynı zamanda Nazifoğlu, Tudor’un takımda kalmasından memnun. Açıklamaların sonuna gelinirken Levent Nazifoğlu, başka herhangi bir kulüpte görev almayacağının da altını çizdi. Yönetim içerisindeki iki kişinin ismini açıklamayan Nazifoğlu’na Alper Narman olayının doğru olduğunu söyledi ve o isimleri açıklamayacağını tekrar kaydetti.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.