Son Dakika Haber

Lens Yoksa Khazri Var

Transfer sezonuna Aykut Kocaman ve Mehmet Ekici ile hızlı giren Fenerbahçe takımında bu sezonun kuşkusuz en iyi oyuncusu olan Lens için çalışmalarını sürdüren Sarı-Lacivertliler ücret konusunda Sunderland ile anlaşırsa transfer hemen gerçekleşecek. Ancak fiyat konusunda çok direten Sunderland’in bu tutumu Fenerbahçe takımını alternatif oyunculara yönlendiriyor. Bu mevkii için birçok isimle anılan Fenerbahçe için yeni bir isim daha bu kervana eklendi. Son olarak adı Kanarya ile anılan isim Wahbi Khazri. Yine Sunderland takımında forma giyen bir başka kanat oyuncusu olan Khazri’nin ücreti Lens’e göre daha uygun. Aynı zamanda Aykut Kocaman’ın da onay verdiği isim için Fenerbahçe görüşmelere başladı. Bu sezon en çok sıkıntı yaşadığı bölge olan orta saha için Mehmet Ekici ve Valbuena ile anlaşan Kanarya şimdi de kanatlarda ve gerektiğinde başka bölgelerde de oynayabilen oyuncuların peşinde.

Wahbi Khazri Kariyeri

8 Şubat 1991 tarihinde Fransa’nın Ajaccio kentinde dünyaya gelen oyuncu profesyonel kariyerine Bastia takımında başlamıştır. Bu takım ile 6 sezon geçirdikten sonra Bordeaux takımına 2 milyon Euro gibi bir miktara transfer olmuştur. Ardından iki sezon önce 11.8 milyon Euro karşılığında Sunderland takımına gelen ve burada oynamaya devam eden oyuncu orta sahanın solunda kanatta görev yapıyor. Aynı zamanda sağ kanatta ve orta sahanın merkezinde de oynayan oyuncu sert ve başarılı şutlar çıkarıyor.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.