Son Dakika Haber

Lens Derbi Adına Açıklamalarda Bulundu

 

Galatasaray ile karşılaşacak olan Fenerbahçe’de çalışmalar sürerken maçta sakatlığı nedeniyle görev alamayacak olan Lens’ in Fenerbahçe takımının %80’i olduğuna dair yapılan yorumlara Lens’ ten yanıt geldi. Kendisi olmadan da Takımının Galatasaray’ı mağlup edebileceğini düşünen Lens taraftarına maç için endişeleri olmaması gerektiğini iletti. 

Galatasaray Karşısında Ben Olmadan Da Galip Gelebiliriz

Jeremain Lens bu sezon Fenerbahçe takımına katılan ve kendisinden istenilen performansı vererek yapılan transferler arasında en gözde transfer olarak karşımıza çıkmıştı. Fakat profesyonel oyuncunun yaşadığı sakatlık sonrasında Galatasaray derbisinde görev alamayacak olması hem camiayı hem de taraftarları üzen önemli bir gelişme oldu. Takımın kısa süre içerisinde bel kemiklerinden olan ve hemen hemen her maça ilk 11’de başlayan Lens’ in Galatasaray maçına sakatlığı nedeniyle çıkamayacak olması büyük bir olumsuzluk olarak değerlendirildi. Bu sakatlığın üzerine özellikle birçok sosyal medya üzerinden “ Lens takımın %80’ini oluşturuyor” gibi paylaşımlarda bulunan taraftarlara hitaben Lens’ ten bir açıklama geldi. Yaptığı açıklamada Lens “ Takım içerisinde çok iyi anlaştığım arkadaşlarım ben olmadan da bu maçı kazanabilecek düzeydeler. Bu nedenle Lens takımın %80’ini oluşturuyor gibi bir söylem doğru değil ” cümleleriyle birlikte takımının Galatasaray derbisinden galibiyetle ayrılacağını ve taraftarların bu konuda endişe duymamaları gerektiğini belirtti.

Takımın Tartışmasız En İyilerinden

Fenerbahçe takımına sezon başında Dick Advocaat’ın teknik direktör olarak gelmesi sonrasında Sunderland’ da futbolculuğuna devam eden Lens kiralık olarak takıma katılmıştı. Daha ilk geldiği andan itibaren takıma olan uyumu ve taraftarlarla olan sıcak münasebeti sonrasında adeta uzun senelerdir takımda bulunuyormuş havası veren Hollandalı futbolcu kısa sürede takıma adapte olmuştu. Lens büyük bir beğeni ile desteklenmesinin ardından yaptığı açıklamalarda başarısının kendisinin çok büyük bir futbolcu olduğundan değil de yapması gerekenleri sahaya yansıttığından kaynaklandığını dile getirmişti. Yaptığı açıklamalar sonucunda mütevazi konuşmasıyla dikkatleri yine üzerine toplayan Lens bir an önce sahalara dönmek ve Fenerbahçe takımı için elinden geleni yapmak istediğini vurguluyor. İlerleyen sezonlarda Fenerbahçe’de kalmayı çok istediğini de dile getiren Jeremain Lens kulüp içerisindeki mutluluğunu da belirtiyor.    

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.