Son Dakika Haber

Lakers'ta Geçen Sezona Umut Vadediyor

Los Angeles Lakers takımı geçtiğimiz dönem Kobe Bryant'ın emeklilik turu haricinde tarihinin gerçek anlamda en berbat sezonunu geçirdi. Peki, önümüzdeki döneme hazır mı Lakers hali ne olacak?

Kobe Bryant'ın son sezonunu oynadığı daha sonra yaz döneminde başarısızlıklara imza atan Los Angeles Lakers, sorularla dolu açık kontratlar imzalattı. Timofey Mozgov, Luol Deng ve Yi Jianlian'e toplamda 114 milyon dolarlık sözleşme imzalatan Lakers takımından önümüzdeki sezon ne bekleyelim?

Top kullanım hacmi ligde geçtiğimiz sezon 4. sırada olan Kobe Bryant’ da gidişiyle, D'Angelo Russell ve Jordan Clarkson daha fazla top kullanma şansına sahip olacaklar.
Jose Calderon'un gelişi takıma çok katkı vermeyecek olsa da, önceki sezon oyun kurmada sorun yaşayan D'Angelo Russell'a yardımcı olacak bu açıdan işine yarayacak. 35 yaşındaki Calderon’un sonraki takas zamanında duracak mı gidecek mi meçhul.

Anlaşma imzaladığı günden beri üzerinde çok tartışılan  Timofey Mozgov'un kontratı dışında Ayrıca tartışılan kontratta 31 yaşındaki Luol Deng ile yapıldı. Veteran koçluğu sağlayabilecek olsa da, takımdaki geleceği pek net değil. Normal şartlarda 3 numara oynayan Deng'in, yeni Draft yıldızı Brandon Ingram'ın önünde ilk 5'te çıkacak gibi gözüküyor.
Miami'de 4 numara oynamış olan ve çok ta başarılı da olan Deng, Lakers'ta bu şansı bulamayacak çünkü bu pozisyon rotasyonunda hazırkda Julius Randle, Larry Nance Jr. ve Yi Jianlian yer alıyor.
 En büyük değişikliklerden biri yeni bir koçu var Lakers'ın başında artık eski oyuncusu olan  Luke Walton var. Byron Scott'ın kotu yöneten bir sezonu geride bırakan Lakers, artık gençlerle Scott'ın aksine çok daha iyi iletişime geçecek, oyuncuları antrenmana alıştırmak isteyecek ve kesinlikle başarılı olmanın yolunu kurmaya çalışacak fakat tecrübesiz bir koç var.

Geçen sezondan daha iyi bir skorla sezonu bitirmeleri bekleniyor Los Angeles ekibi, playofflara kalabileceğinin pek parlak gözükmüyor. Fakat gelecek vadeden çok fazla yetenek aynı kadroda, Başarma ihtimali hep var.

Los Angeles Lakers 2016-17 kadrosu:

PG
D'Angelo Russell
Jose Calderon 
Marcelo Huertas

SG
Jordan Clarkson
Louis Williams

SF
Luol Deng
Brandon Ingram 
Nick Young 
Anthony Brown

PF
Julius Randle
Larry Nance Jr.
Yi Jianlian

C
Timofey Mozgov
Tarik Black 
Ivica Zubac


 

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.