Son Dakika Haber

Kariyerinde önemli manevra

Şu sıralar Southampton forması giyen ve futbol dünyasında her zaman hırsı ve ortaya koyduğu mücadele ile takdir kazanmayı başaran futbolcusu Pablo Daniel Osvaldo, futbolu bırakarak müzik dünyasına geçiş yaptığını ve artık müzik dünyasında bir kariyer sahibi olmak istediğini açıkladı. Otoriteler bu kararı şok etkisi ile karşılarken dünyaca ünlü yıldız futbolcunun kariyerinde yaptığı bu ani manevra ile müzik dünyasının çok daha güzel olacağı yorumları da oldukça fazla.

30 yaşını bitiren Arjantin’li forvet Roma, Fiorentina, Juventus, Porto ve Inter gibi dünyanın en büyük kulüplerinde forma giyerek kariyerini taçlandırdı.  Bugüne kadar 12 farklı takımın formasını terleten ve gittiği her takımda övgüler ile uğurlanan yıldız futbolcu, oldukça yetenekliydi ancak saha dışındaki disiplinsiz olması nedeni ile bu kadar fazla takım forması giymek zorunda kaldı.

İtalyanlar Talip

Dün kapanan transfer sezonunun son gününde İtalyan Seria A’dan ligin köklü takımlarından Chievo, Arjantinli yıldız forvete 1 yıllık sözleşme teklifinde bulundu. Ancak hiç beklemediği bir yanıt alan İtalyan takım yöneticileri Osvaldo’nun cevabı karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yapılan teklife Pablo Daniel Osvaldo’nun ‘ Futbol oynamak artık zevk vermiyor. Bunun yerine sevdiğim işi yapmak istiyorum. Müzikle uğraşacağım. Müzik kariyerime başlayacağım. Yeni kariyerimde başarılı olmak için zaman ayırmalıyım. Yeni kariyerim için futbolu bırakıyorum. ‘ açıklaması yaptı. Açıklamanın ardından İtalyan spor televizyon kanallarından RAI’ye bağlanan 30 yaşındaki Osvaldo ‘ Aldığınız bilgiler doğru. Bu transfer sezonunun bitmesi ile birlikte futbolu bırakıyorum. Bana iyiliği dokunan bütün futbol insanlarına teşekkür ederim. Yaptıkları iyilikleri hayatımın sonuna kadar unutmayacağım. Bugünlere gelmemde bana yardımı dokunan bütün teknik hocalarıma minnettarım. Sakatlık dönemlerimde başımda sabahlayan oynadığım takımların sağlık ekiplerine teşekkürlerimi buradan iletiyorum. Futbol benim için vazgeçilmez bir tutku gibi geliyordu ancak artık sahaya çıkmak beni heyecanlandırmıyor. Ancak sahneye çıkma düşüncesi bile beni heyecanlandırıyor. Bundan sonra müzik üzerine bir kariyer planlıyorum ve bunun için çalışmalara başlayacağım. Sizler için kaliteli şeyler ortaya koymak için müziğe zaman ayırmalıyım. Bu nedenle futbola veda ediyorum. ‘ açıklamalarında bulundu.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.