Son Dakika Haber

Kaptan Onur takımın gözbebeği


Trabzonsporlu taraftarlar tarafından oldukça sevilen takım kalecisi ve aynı zamanda Trabzonspor’un kaptanı Onur Recep Kıvrak sahada sergilediği performans ile takımın istikrar abidesi olarak göze çarpıyor. Trabzonspor Başkan’ı Muharrem Usta tarafından daha fazla sorumluluk alması gerektiğine dikkat çekilen Onur, görüldüğü üzere başkanın bu sözüne karşın maçlarda elinden geleni yaparak tüm maçlarda 90 dakika boyunca sahada kaldı. 
Usta’nın sözü Onur tarafından dikkate alındı
Ligin başlamasının ardından toplamda 10 haftanın geride kalması ile birlikte Trabzonspor takımı kadrosuna bakıldığında en istikrarlı oyuncu olarak göze çarpan oyuncu Kaptan Onur Kıvrak oluyor. Geride bırakılan 10 haftada tüm maçlarda görev alan ve takımının galibiyetle taraftarlarına 3 puan hediye etmesi için elinden geleni ardına koymayan Onur Kıvrak, sergilediği performanslar ile birlikte camiada taktirleri üzerine topluyor. Muharrem Usta tarafından yapılan bir konuşmada Onur Kıvrak ile ilgili “ Maç içerisinde en önemli oyuncularımız arasında. Elinden geleni her maç yaptığı konusunda hiçbir şüphemiz yok. Sadece daha fazla sorumluluk alması gerekiyor ” sözleri sarf edilmişti. Bu sözlerin öncesinde de oyun içerisinde büyük bir etkisi olan ve takımda kaptanlığı ile de büyük bir rol sahip olan Onur, sarf edilen bu sözler sonrasında başkanın sözlerine de dikkat çekerek takımın en istikrarlı oyuncusu oldu. 
Tüm maçlarda kadronun değişmeyen ismi
Hocası Ersun Yanal tarafından geride bırakılan 10 maçta kalede ilk 11’de başlayan ve sergilediği performanslar sonucunda ilk 11’deki yerini kimseye kaptırmayan profesyonel kaleci, son haftalarda maç içerisindeki performansları ile birlikte de gözleri dolduruyor. Her maç sonrasında takımının kalesinde görebilecek olduğu birçok golü engelleyerek takımı adına büyük çaba sarf eden Onur, bu performanslar sonrasında diğer maçlarda da ilk 11’de başlıyor. Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta tarafından büyük övgüyle bahsedilen ve maç içerisinde biraz daha sorumluluk alması gerektiği vurgulanan Kaptan Onur Kıvrak, başkanın bu sözleri sonrasında daha bir istikrarlı olarak mesajı aldığını gözler önüne seriyor. Son 4 maçta kalesinde 5 gol görmesine rağmen kurtarışlarıyla birlikte adeta takımına can veriyor.    

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.