Son Dakika Haber

Kaan Ayhan Bilmecesi !

Sabah saatlerinde spor kamuyonun gündemine bomba gibi düşen Kaan Ayhan'ın Fenerbahçe'de haberi saatler sonra Fenerbahçe resmi sitesinden yalanlandı...

Defansif orta saha ve savunmanın sağında oynayan gurbetçi milli yıldızın son dakika gelen bilgilerle Fenerbahçe ile anlaştığı yönündeki haberler birinci ağızdan Fenerbahçe'nin resmi sitesinden şu açıklamalarla gerçeği yansıtmadığı yönünde açıklama geldi ;

"Bugün yazılı ve görsel basında yer alan, Kaan Ayhan’ın kulübümüze transfer olacağına dair haberler yalandır.
Bahse konu oyuncuyla ilgili herhangi bir transfer planlamamız bulunmamaktadır. Söz konusu haberler, menajer kaynaklı yalan haberlerdir. 

Bu tür haberlere kamuoyu tarafından itibar edilmemesini rica ederiz."

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamalarla birlikte ara transfer döneminde bugün itibariyle son dakika olan gelen transfer iddiasının menajer kaynaklı olduğu açıklandı . 1994 yılında Almanya'da doğan genç yıldız için transfer haberi şu anlık dedikodudan ibaret olduğu söylenmekle birlikte Van Der Wiel'in kadro dışı olup , sağ bekte sadece Şener Özbayraklı'nın görev aldığı mevkii için bu transfer dedikodusunun asılsız olup olmadığı aslında tamamen netlik kazanacak. Sağ bekte özellikle bu sezon içerisinde Şener'in alternatifsiz kalması yaşayacağı sakatlıklar nedeniyle bir ihtiyaç olup olmadığı tamamen akıllarda soru işareti . Öğle saatlerinde Dick Advocaat'ın gerçekleştirdiği basın toplantısında Van Der Wiel'in kadro dışı olduğu göz önünde bulundurularak geri dönüşünün şu aşamada mümkün olmadığını belirtti. Sağ bek pozisyonda gelecek vaad eden genç yıldızlar arasında gösterilen , sergiledği performansla da A Milli Takım'a kadar yükselen Kaan Ayhan'ın Fenerbahçe'ye transferi gerçekleşirse , spor kamuoyunun da bu haberi yadsımayacağı bir gerçek olarak önümüzde duruyor.  Şu an Fortuna Düsseldorf formasını terleten Kaan Ayhan ilk Bundesliga deneyimini 2013 yılında Schalke formasıyla Augsburg karşısında yaşamıştı. Aynı yılın Ekim ayında da Milli Takım tercihini Ay-Yıldızlı formayı tercih eden Ayhan , önümüzdeki yıllarda forma aldığı sürece adından söz ettirecek oyuncular arasında yerini almaktadır. Fenerbahçe kulübünün piyasada değerini yükseltmemek adına mı böyle bir açıklama yaptığı , yoksa bu transfer dedikodusunun sadece asılsız bir iddia  mı olup olmadığı önümüzdeki günlerde kesinleşecek.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.