Son Dakika Haber

Jun Suk, Trabzonspor Takımından Debrecen'e Transfer Oldu!

Güney Koreli golcü olan Hyun Jun Suk ile Trabznspor takımı sözleşmesini fes etti. Bunun peşi sıra golcü olan futbolcu Macaristan'a ait olan Debrecen takımı ile anlaşma yaparak yeni sözleşmesini onayladı.

Bordo bereli takımdan ayrılan golcü futbolcunun yeniş transfer işlemleri gerçekleşti. Macaristan da yer alan Debrecen takımına yeni transfer işlemi gerçekleşti.

Transfer ile ilgili Debrecen kulübü açıklamada bulundu. Açıklaması sırasında 25 yaşında olan genç futbolcu Suk'un Portekiz ekibi olarak yerini alan Porto takımından sezon sonuna kadar oyuncuyu kiraladıklarını dile getirdi.

Bordo bereli takımlar sezonun başında Porto takımından 25 yaşındaki Hyun Jun Suk'u kiralamışlardı. Sezonun orta zamanlarında 1 Şubat itibari ile genç oyuncu ile sözleşmeyi fes ederek yolların ayrılmasını sağlamışlardı. Güney Koreli oyuncu takım içinde yer aldığı sürede toplam 17 maç içinde yer aldı. Bu yer aldığı maçların toplamında sadece bir gol atarak performansını gösterdi. Takım için pek bir faydası olmayan Güney Koreli oyuncu bordo mavili takım için adeta hayal kırıklığı olmuştu. Takım içerisinde pek bir etkisi olmayan oyuncunun durumları göz önünde tutularak yolların ayrılması daha mantıklı geldi.

Debrecen Ve Jun Suk

Macaristan Ligi içimde toplam 19 hafta içinde Debrecen takımı kendileri için yirmi puan topladılar. Lig içinde düşme hattında yerini alan MTK Budapeşte takımının averajla önünde olarak zirve yarışında 10. sırada yerini alıyor.

Jun Suk, sözleşmesinin fes edilmiş olduğu bordo bereli takımlar için her ne kadar pek bir etkisi olmamış olsa bile bu takım içinde tüm performansını sergilemek için çaba sarf edecek. Trabzonspor içinde yer aldığı sürece aksilikler peşini bırakmayan Güney Koreli genç oyuncu takım içinde kaldığı süreç içerisinde toplam olarak 17 maç içinde yer almıştır. Her maç içinde kendini sergilemek için çaba sarf eden oyuncu, bir türlü istenilen başarıyı elde edememiş ve bu kadar maç içerisinde sadece bir gol atarak takım için pek de bir katkısı bulunmamıştır. Yollar ayrıldıktan sonra yeni takımı ile de sözleşmesi yapıldı.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.