Son Dakika Haber

Josef de Souza Manchester United Yorumu

Fenerbahçe’nin Brezilyalı oyuncusu Josef de Souza, Manchester United maçı öncesi yaptığı yorumlarda, “Kazanmaya oldukça fazla ihtiyacımız var. Zekâmızı kullanmalıyız, büyük ve güçlü bir ekiple oynayacağız” dedi.

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi A Grubu’nda yarın akşam 21.00’ de  Manchester United ile karşılaşacak. Zorlu maçtan önce  Ülker Stadı'nda düzenlenen basın açıklamasında bulunan sarı lacivertli takımın Brezilyalı futbolcusu Josef de Souza, zor geçeceğini düşündüğümüz karşılaşmanın Avrupa Ligi’nde devamlılığı için önemli bir maç küçümseyeceğimiz bir takım değil Manchester Unıted takımının almış olduğu mağlubiyetlere rağmen önemli olduğuna dikkat çekerek, “Kazanmaya ihtiyacımız var kaybetmek gibi bir lüksümüz yok. Zeki olmalıyız ve bunu kullanmalıyız büyükte bir takımla oynayacağız. Eğer Feyenoord’a karşı yaptığımız taktiği burada uygularsak belki biraz daha iyisini yaparsak zaferle ayrılabiliriz” dedi.

Her Pozisyonu Değerlendiriyorum

“Taktik anlamında, patronumun dediklerin uygulamaya çalışıyorum” diyen Brezilyalı oyuncu, “Geride kal derse geride kalırım, özgürlük verirse tabii ki daha önde gözükmeye çalışırım. Hocaların istediklerini onlara vermek zorundayım, çünkü patron o ne derse. Bu yıl hocamız daha fazla görev ve güven verdi bana. Pozisyonlar olduğunda gol atmaya çaba gösteriyorum. Biliyorum ki benim temelde işim Mehmet Topal ile savunmayı güçlü tutmak. Fenerbahçe de oynuyorsanız eğer tüm orta sahanın topla oynamayı da bilmesi gereklidir. Hem patronun hem de Fenerbahçe taraftarı için elimden gelen her şeyi yapmaya çabalıyorum.” şeklinde konuştu.

Taraftar Fenerbahçenin Kanı

Taraftarların kötü oynanması durumunda yanlış giden zamanlarda her zaman protesto hakkı vardır buna dikkat çeken yıldız futbolcu, “Onlar olmasa Fenerbahçe bir hiç olur kanı gibi açıkçası. Buraya para yatırarak geliyorlar ve şampiyon olarak görmek istiyorlar bizi. Bu protestoyu değiştirmek biz futbolculara kalıyor. Biz istediklerini verecek yapıda profesyonel oyuncularız, bu protestoların en iyi kısmını alıp onlara güven vererek yolumuza devam etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

 

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.