Son Dakika Haber

Jan Vesely, Euroleagu Pistinde Uçmaya Hazır

Türkiye’de bir ilk olan yeni Fenerium mağazası açıldı. Tamamen Fenerbahçe kulübünün lisanslı ürünlerinin satılacağı mağazanın farklı olmasının sebebi ise mağazanın basketbol konseptli olarak açılması. Ülker Sports Arena’da açılan mağazada Fenerbahçe’nin lisanslı basketbol ürünleri artık taraftarlar ile buluşmaya hazır. Mağazanın açılışında Fenerbahçeli yöneticilerin yanı sıra, Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın Baş antrenörü Zeljko Obradovic, oyuncular ve kadın basketbol takımından da oyuncular hazır bulundu.

Açılışın ardından mağazada bulunan Fenerbahçe’nin lisanslı ürünleri alıcıların, taraftarların beğenisine sunuldu. Fenerium Basketbol Mağazası’nda basketbol ürünlerinin yanı sıra özel t-shirtlerden formalara, ev araç gereçlerinden, birbirinden şık bir sürü aksesuara kadar yaklaşık 1000’nin üzerinde ürün yer alacak. Taraftarın artık daha kolay lisanslı basketbol ürünü bulabileceği mağaza da açılışta iyi de bir satış yapıldı.

    Mağazada sarı-lacivertli takımda yer alan oyuncuların fotoğraflarının yer aldığı eskiz çalışmalı ürünler büyük beğeni topladı. Oyuncuların lakaplarından yola çıkılarak hazırlanmış olan ürünler katılımcılar ve taraftarların büyük ilgisini çekti. İçlerinden en ilgi çekici çalışma ise Çek oyuncu Jan Vesely’nin lakabından yapılmış olan eskiz logolu t-shirtlerdi. Jan Vesely için hazırlanan “Vesely Airlines” logolu çalışma en dikkat çeken ürünlerden biri oldu. Jan Vesely, kendisi için hazırlanan ürünleri beğendiğini söyleyerek Turkish Euroleague’ te yer alan rakiplerine göndermede bulunarak Euroleague’ te uçuşa geçeceklerini söyledi. Açılışta yer alan yöneticiler, teknik heyet ve oyuncular kazandıkları 32.Cumhurbaşkanlığı Kupası ile fotoğraf çektirdi. Ardından konsept olarak ilk mağaza olma özelliğini taşıyan mağazanın açılışı resmi bir tören ile gerçekleştirildi. Törenin ardından basın mensuplarının sorularını cevaplayan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan Türkiye’de böyle bir mağazanın ilk olduğunu ve ardından da "Taraftarlar, yeterince lisanslı basketbol ürünü bulamamaktan çoktandır şikâyetçi idi. Mağazanın en güzel yanlarından biri de ayrıca böyle güzel bir stadın altında yer almasıdır. Taraftarlar, ne zaman isterlerse, istedikleri her oyuncunun formasını ve malzemesini buradan kolaylıkla satın alabilecek. Her oyuncunun lakaplarından yola çıkılarak hazırlanmış tişörtleri var. Çok güzel düşünülmüş. Bu mağazaya gelen herhangi bir taraftar, basketbolcuların giydiği her türlü ürünü buradan satın alabilecek. Bu açılıştan dolayı çok mutluyuz." şeklinde konuştu.

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.