Son Dakika Haber

İşte yeniler sahnede!

Trabzonspor’ un elindeki birçok yabancı oyuncuyla yollarını ayırmasının ardından yeni transferlere yer açtığı geçtiğimiz sezonun sona ermesiyle belirginleşmişti. Giden oyuncuların yerlerini doldurmak ve takımda alternatif oyunculara da yer vermek isteyen Trabzonspor yönetimi transfer konusunda taraftarlarını mutlu edebilmek için elinden geleni yapmaya çalıştı. Sheidaev dışında takıma yeni gelen bütün oyuncuları Spor Toto Süper Lig’in ilk iki haftasında deneyen ve oyuncuların bazılarından oldukça memnun kalan Trabzonspor yönetimi, yeni transferleri fırsat buldukça takıma daha da adapte etmeye çalışıyor.

Geride kalan sezonda Trabzonspor’da istenileni veremeyen ve takımda oldukça az yer alan Akakpo, Mustafa Yumlu, Aytaç, Esteban gibi isimler yeni sezonun başlangıcında ilk iki maçta da oyuna giremediler. Geçtiğimiz sezon takıma adapte olamayan birçok oyuncu ile birlikte yollarını ayıran ve sonrasında yaptığı 7 oyuncu takviyesiyle birlikte takımın güçlenmesini sağlayan bordo mavili ekip yeni oyuncuları ilk iki haftada göstermiş olduğu performanslara göre takımın daha da oturmasını sağlamayı hedefliyor. Ligin ilk haftasında oynanan Kasımpaşa maçında ve ikinci hafta oynanan Gaziantepspor müsabakasında takımda yer alamayan eski oyuncuların yerini transferler ile dolduran teknik hoca Ersun Yanal, özellikle bütün transferlere maçlarda yer vererek oyuncuların durumlarını değerlendirdi.

4 oyuncu 18 kişilik kadroya dahi giremedi

Geçen sezon takımın bel kemiği niteliğinde olan ve hemen hemen her maça ilk 11’de başlayan Cardozo, Cavanda, Özer, Marin, Erkan Zengin ve Bosingwa gibi isimlerle yollarını ayıran ve bunun sonrasında yaptığı yeni takviye ile kadrosunu güçlendiren Trabzonspor, yeni aldığı oyuncuları zaman kaybetmeden ilk iki maçta değerlendirdi. Yeni oyuncuların takımda yerini almasıyla birlikte takımda bulunan N’doye, Furkan Taş, Abdulkadir ve yusuf Yazıcı gibi isimler 18 kişilik kadroda bile yer bulamadılar.

Tecrübeli teknik adamın Trabzonspor ile anlaşmaya vararak takıma geldiği günden itibaren takım olma yolunda gösterdiği özen ve çalışma dikkat çekti. Takımla birlikte yaptığı her toplantıda bir olmaya ve takım halinde hareket etmeye dikkat çeken Teknik hoca Ersun Yanal, yeni gelen oyuncuları da takıma erkenden adapte edip, takım için ellerinden geleni yapmalarını onlara hatırlatıyor.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.