Son Dakika Haber

İşte 2016 Kartallar'ın düşünceleri

Bu yıl Beşiktaş’ın rakiplerine karşı ezici bir güç olması için 45 Bin kilometre yol yapan transfer komitesinin, bu yolculuk sırasında edinilen tecrübe, görüşmeler ve harcanılan para miktarı basın ekipleri ile paylaşıldı. Beşiktaş Jimnastik Kulübü transfer komitesinin raporunun özeti, 11 ülke, 45 bin kilometre ve 7 transfer..

Ukrayna’dan Brezilya’ya uzanan bu yolculuğun 11 ülkede ki durakları ile birlikte toplam 45 km yol uçuldu. Tabi bu uzun yolculuk yurtdışından yapılan 7 transfer ile taçlandırıldı. Oldukça hareketli geçen transfer sezonu görüldüğü üzere Beşiktaş adına oldukça verimli geçti. Kadrosunda fazla rotasyona gitmeden nokta transfer felsefesini benimseyen başkan Orman, takıma katılan Gökhan Gönül, Caner Erkin, Talisca, Aboubakar, Gökhan İnler, Adriano, Fabriciove, Atınç ve Utku’yu siyah beyazlı renklere bağlayan imzaları attırmak için elinden geleni yaptı. Tribünlerin yapılan bu transferlerden oldukça memnun kaldığı ve takımın transfer döneminde ki sosyal tutumu ve şeffaflığı ile de memnun kaldığı gözlendi. Yönetim tarafından kulübe yakışır adımlar atıklarını ve rakiplere karşı bütçe olarak gereken en iyi durumda olduklarını belirtildi.

Gökhan Gönül’ü ikna etmek kolay olmadı

Teknik heyetin hazırladığı transfer raporunun doğrultusunda çalışmalara başlayan Beşiktaş kulüp yöneticilerinden Umut Güner, 3 aylık transfer sezonunda 11 ülkeye giderek 45 Bin kilometre yol kat edildi. Güner ‘ transferlerimizde alternatiflerimiz oldukça fazlaydı. Ukrayna, Brezilya, İspanya, Arjantin, Portekiz, Avusturya, Rusya, Norveç, Fransa, İngiltere ve Almanya’ya gidildi. Başkan ile birlikte oldukça yoğun bir dönem geçirdik ve oldukça yorulduk. Ama çok verimli geçti. Özellikle Gökhan Gönül’ü ikna etmek için çok uğraştık. Onu ikna etmek hiç kolay olmadı. Caner’de de çok çabaladık. Avrupa’nın en büyük kulüpleri Talisca’nın peşindeydi. Takıma bağlamamız hiç kolay olmadı. Adriano’yu Barcelona’dan koparmak hiç de kolay olan bir çalışma değildi. Ama hepsinin üstesinden geldik.’ Fazlasıyla verimli bir transfer dönemi geçirdiklerini belirten siyah beyazlı yöneticiler, kadrolarını Beşiktaş’a yaraşır isimlerle takviye ettiklerini ve geçtiğimiz sezona göre çok daha iyi bir kadro kurduklarını ve daha büyük başarı elde edeceklerine inandıklarını belirttiler.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.