Son Dakika Haber

İflas Noktasına Gelen Eskişehirspor'da Yönetim Devam Kararı Aldı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Birinci Lig takımlarından Eskişehirspor mali açıdan çok zor günler geçiriyor. Kulübün varlığını sürderibilmesi için acilen 25 milyon TL'yi ihtiyaçları olduğunu açıklayan ve camiadan bu konuda destek gelmediği takdirde istifa edeceğini duyuran Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal ve ekibi görevi devam kararı aldı. Halil Ünal ve yönetim kurulu üyeleri Vali Hanefi Demirkol Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında merakla beklenen gelişmeler hakkında bilgi verdi. Ünal, Eskişehirspor'un 2016 - 2017 sezonunda Süper Lig'e çıkamaması halinde bunun sonuçlarının nereye gideceğinin farkında olduklarını dile getirdi.

Eskişehirspor Başkanı Ünal, yaşadıkları maddi sıkıntının çözümü için aynı zamanda Eskişehirli olan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, il valisi Azmi Çelik ve AK Parti İl Başkanı Dündar Ünlü ile çeşitli görüşmeler yaptıklarını bildirdi. Bu görüşmelerde kulüp adına çok olumlu sonuçlar elde edildiğini belirten Halil Ünal, Eskişehirspor'un geleceği için elini taşın altına koyma kararı alan herkese çok teşekkür ettiklerini kaydetti. Eskişehirspor, FIFA ve UEFA tarafından kesilen yüklü miktarda para cezaları ile vergi borçları sebebiyle maddi açıdan büyük bir krize girmişti. Başkan Halil Ünal, söz verilen desteklerle bu krizin bir şekilde atlatılacağına inandığını anlattı.

Yardım Kampanyası Açıldı

Eskişehirspor'un girdiği maddi dar boğazdan çıkabilmesi için bir yardım kampanyası da başlatıldı. Hali Ünal, düzenlenen kampanya çerçevesinde DenizBank'ta kulüp adına açılan hesapta çok kısa süre içerisinde 26 bin 800 lira para toplandığı bilgisini verdi. Biriken paranın henüz çok küçük olduğunu ancak Eskişehirspor sevdalılarının yapacağı katkılarla bu miktarın kısa sürede kartopu gibi büyüyerek ihtiyaçlarını karşılayacak miktara ulaşacağını inandığını ifade etti.

Takımı 92 milyon TL borçla devraldık

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal kulübün şuanda 1 lira bile gelirinin olmadığını ve yüksek faizli kredilerle karşı karşıya olduğunu aktardı. Kulübün ayrıcı, Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'nda, futbolcu, antrenör ve menajerlere olan geçmişteki borçları sebebiyle dava dosyalarının bulunduğunu bildirdi. Sezon başında yapılan genel kurulda kulübü 92 milyon lira borçla devraldıklarını hatırlatan Ünal, maddi durumla ilgili detaylı bir çalışma yaptıklarını ve bitirince bunu rapor haline getirip yayınlayacaklarını söyledi. Ünal, yüksek faizli kredileri ödeyip sıfırladıklarında Eskişehirspor maddi anlamda kurtulacağını sözlerine ekledi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.