Son Dakika Haber

Her zaman yanınızdayım

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Yıldırım Demirören, Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim ve Milli takım kadrosu Külliye’ye ziyaret gerçekleştirdi. Külliye’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen milli kadroya ‘ Bu şanlı bayrağı en iyi seviyelere taşıdığınız sürece ben sizin arkanızdayım ‘ diyerek en iyi şekilde motive etmeye çalıştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 15 Temmuz darbe girişiminin anısına adının yazılı olduğu 15 numaralı milli takım forması hediye edildi. Pazartesi günü Hırvatistan milli takımı ile kritik bir karşılaşma yapacak olan milli takıma rakibi karşısında başarı dileklerini iletirken ‘ sizler bu ülkeyi temsil ediyorsunuz, ay yıldızlı bayrağın olduğu formayı giyiyorsunuz. Bayrağımızı göğsünüzde taşıyorsunuz. Bu sebeple aldığınız her başarı çok değerli ve milletimizin gözünde oldukça değerlidir. Yeter ki siz bayrağımızı en iyi şekilde dalgalandırın. Sizlerden güzel haberler bekliyoruz. Her zaman yanınızdayım. Sizin başaracağınıza inanıyor ve güveniyorum. Alttan gelecek olan gençlere zaman ayırın ve tecrübelerinizi paylaşın. Yerinizi devredecek yeteneklere fırsat vermeyi ihmal etmeyin.’ diyerek sözlerini tamamladı.

15 Temmuz Anısına 15 Numaralı Forma

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 15 Temmuz darbe girişimi sonrası şehitlerimizin anısına üzerinde şehitlerimizin kanıyla renklenmiş olan al bayrağımızın olduğu 15 sırt numaralı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adının yazılı olduğu milli takım formasını hediye etti. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ‘ 15 Temmuz günü bütün dünyanın gözleri önünde bir hainlik yaşanırken siz dünyaya örnek olacak bir tavır sergilediniz. O tarih yeni bir Türkiye’nin doğuşu oldu.  Buna istinaden formanızın arkasına 15 yazdık. Gerek ülke gündeminde gerek ise uluslar arası arenada futbol konusunda ön plana çıkacağımız yaptırımlar uyguluyoruz. Sorumluluklarımızın farkındayız. Buna göre hareket ediyoruz. Bizlerin tüm gayret ve çalışmalarımız yalnızca ülkemizin adının yeşil sahalarda daha prestijli bir şekilde yüksek değerlere taşımak içindir. Sizin desteğiniz ile inanıyoruz ki önümüzdeki günlerde daha büyük işlere imzamızı atarak ülkemizin adının tüm dünyada futbol çerçevesinde de anılmasını sağlayacağız.’ dedi.

Görüşmede oldukça neşeli görünen milli takım futbolcuları görüşmenin sonunda hatıra fotoğrafı çektirmeden de edemedi.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.