Son Dakika Haber

Hazır kıta maça hazır bekleniliyor

Sonunda beklenen gün geldi çattı. Spor Toto Süper Ligin ilk haftasında seyircisiz olarak maça çıkan Galatasaray’da bu durum oldukça büyük bir yara olarak kabul edilmiş ve hissedilmişti. Yönetimin seyircisi ile olan küslüğünü yapılan Serdar, De Jong, Sigthorsson, Eren Derdiyok gibi transferlerin yönetim ile aralarındaki buzlar eridi. Taraftarlar yeni transferleri ve oluşturulan kadroyu izlemek içinde sabırsızlanıyor. Biran önce maç gününü bekleyen sarı kırmızılı renklere gönül vermiş olan taraftarlar çoktan biletleri bitirdiler bile.

Taraftarlar Çaykur Rizespor maçını bekliyor

Süper Kupa finalinde Beşiktaş ile karşılaştığı maçta sarı kırmızılı taraftarların sahaya attığı meşaleler nedeni ile aldığı seyircisiz oynama cezasını ligin ilk maçında Karabük karşısına seyircisiz olarak oynayarak çeken Galatasaray, bu yıl ilk defa seyircisi önüne çıkıyor.  Ayrıca önceki sezon Galatasaray’ın çok kötü bir sezon geçirdiği için takıma gönül veren taraftarlar ile yönetimin arası oldukça açılmış ve taraftar maçlara küstürülmüştü. Yeni sezon başlangıcından önceki transfer sezonunda yapılan Eren Derdiyok, Tolga Ciğerci, Serdar Aziz, De Jong, Josue, Sigthorsson ve Cavanda transferleri sarı kırmızılı taraftarlar ile takım yöneticileri arasında ki buzları eritmiş ve taraftarı oldukça heyecanlandırmıştı.  Bu durum haliyle TT Arena’da ki kombine satışlarınıda oldukça etkilemişti. Bu sezon taraftarından büyük maddi ve manevi destek bekleyen sarı kırmızılı yönetim, taraftarına da açıkça şampiyonluk sözü verdi.

18 Eylül’de taraftar ile takım sonunda mabedi olan Ali Sami Yen Türk Telekom Arena’da buluşacak. Yönetiminde başlattığı ‘ Sahayı biz hallederiz. Tribün sende ‘ kampanyası ile taraftarı tribünlere davet eden yönetimin sarı kırmızılılardan beklentisi çok büyük. Sosyal medyada başlayan ve hashtag ile de oldukça ilgi gören kampanyayı tüm Galatasaray taraftarları destekledi. Desteklerini de satılan kombine sayısı ile açık bir şekilde belli etti.

Bu sezon ilk defa seyircisi karşısına çıkacakları maç olan Rizespor maçı hem Galatasaray yönetimi tarafından hem de sarı kırmızılı taraftarlar tarafından bu sezonun açılış maçı olarak kabul ediliyor. Rizespor maçı için kağıt biletlerin şimdiden tükenmesi ile birlikte 18 eylül günü TT Arena’da 50Bin aslanın hazır olarak bekleyeceği tahmin ediliyor.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.