Son Dakika Haber

Hakan Şükür'den İhraç Sonrası Şok Hamle

Galatasaray olağanüstü genel kurulda düzenlenen ikinci toplantıda, Hakan Şükür ve Arif Erdem, aidatlarını ödemedikleri gerekçesiyle ihraç edilmişti. İlk toplantıda ihraç söz konusu olmazken, bu durum bir hayli tepki toplamıştı. Hakan Şükür ve Arif Erdem’in ihraç edilmediği toplantıdan sonra, tepkiler söz konusu oldu ve Galatasaray kulübü hemen olağanüstü bir toplantı düzenledi. İkinci toplantıda ise, aidatlar göz önünde bulundurularak Arif Erdem ve Hakan Şükür de dahil 2700 kişi takımdan ihraç edildi.

Hakan Şükürden Şok Hamle

Kulüpteki ilk karar sonrasında tepkilerin yükselmesi nedeniyle ikinci bir kurul toplantısı düzenlenmişti. Toplanan kurulda da aidatlar göz önünde bulundurularak Hakan Şükür ve Arif Erdem borçlarını ödemedikleri için takımdan ihraç edilmişti. Bu formül sonrasında Amerika’da yaşayan Hakan Şükür, Galatasaray kulübü aradı ve borcunu ödemek istediğini belirtti. Borcunu ödeyerek bu formülü ortadan kaldırmak isteyen Hakan Şükür, şok bir hamle yapmış oldu.

Neden Tepkiler Yükseldi?

Galatasaray, Mali Genel Kurul toplantısı düzenledi. Toplantı sırasında Hakan Şükür ve Arif Erdem’in takımdan ihraç edilecekleri düşünülüyordu. Bu konu hakkında oylama yapılsa da Hakan Şükür ve Arif Erdem sonuç olarak takımdan ihraç edilmedi. Bu durum da Türkiye gündeminde sık sık konuşuldu ve yavaş yavaş tepkiler yükselmeye başladı.

İhraç İçin Yeni Formül

Oy çokluğuyla takımdan ihraç edilmeyen Hakan Şükür ve Arif Erdem, tepkilerin meydana gelmesine neden olmuştu. Oluşan bu tepkiler sonrasında da Galatasaray kulübü yeni bir olağanüstü toplantı yapılacağını açıkladı. İkinci toplantıda da yeni bir formül ortaya koyan Galatasaray, ödenmeyen aidat borçlarını gündeme getirdi. Gündeme gelen aidat borçları nedeniyle de Hakan Şükür ve Arif Erdem de dahil 2700 kişi takımdan aynı gün içerisinde ihraç edildi. Bu duruma ilk başlarda sessiz kalan Hakan Şükür, şok bir hareket yaparak Galatasaray Kulübüne telefon açtı. Telefonda ise, borçlarını ödemek istediğini belirten Hakan Şükür, bu sayede oluşan formülü de ortadan kaldırmak istediğini iletti.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.