Son Dakika Haber

Hakan Çalhanoğlu'ndan Chelsea Açıklaması

Almanya 1. Futbol Ligi BundesLiga takımlarından Bayer Leverkusen forması giyen Milli futbolcumuz Hakan Çalhanoğlu, Chelsea’ye transfer olacağı yönündeki iddiaları yalanladı.

Hakan Çalhanoğlu sosyal medya hesabı twitter üzerin yaptığı açıklamayla Chelsea ile ilgili basına herhangi bir açıklamaya yapmadığını ve hiçbir Türk gazeteciyle de ne geleceği hakkında ne de mahkeme kararıyla ilgili konuşmadığını ifade etti.

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi (CAS) tarafından verilen 4 aylık futboldan men cezasının ardından Hakan Çalhanoğlu’nun Chelsea’ye transfer olacağı iddialarını birinci ağızdan yalanladı.

22 yaşındaki Milli yıldız, FIFA’nın Trabzzonspor’a transferi döneminde yapılan usulsüzlük ve anlaşmadaki şartları yerine getirmediği için 4 ay men cezası vermişti. Uluslararası Spor Tahkim Mahmekemesi (CAS) tarafından 2 Şubat’da onaylanan ceza nedeniyle 4 ay yeşil sahalardan uzak kalacak olan Hakan Çalhanoğlu hakkında çıkan transfer dedikoduları hakkında net konuştu.

Sosyal medya hesabından attığı tweetle hakkında çıkan transfer dedikodularına cevap veren Hakan Çalhanoğlu, "Chelsea ile ilgili basına hiçbir açıklama yapmadım. Hiçbir bir Türk gazeteciyle ne mahkeme kararı ne de geleceğime ilişkin konuştum." ifadelerini içeren bir tweet attı.

4 aylık futboldan men kararının alınmasının ardından karar hakkında üzgün olduğunu, gelenek olarak baba sözü dinlediğini Trabzonspor’a transfer olayında da baba sözü dinlediğini bundan sonraki transferlerinde babasını karıştırmayacağını ifade etmiş karar için pişmanlığı dile getirmişti.

Karar sonrası spor medyasına düşen son dakika haberleri ile brlikte Hakan Çalhanoğlu’nun sezon sonunda Chelsea’ye transfer olacağı iddialarını yalanladı.

CAS’TAN BAYER LEVERKUSEN’E CEVAP

FIFA tarafından verilen 4 aylık futboldan men cezasının CAS tarafından 2 Şubat’ta onaylanmasının ardından Bayer Leverkusen’in CEO’su Michael Schade, kararın ara transfer döneminin bitmesinin ardından alındığı için bu kararı “iki yüzlülük” olarak nitelendirmişti.

Bu ifadelerin ardından Leverkusen’e CAS’tan cevap gecikmedi. CAS genel sekreteri Matthieu Reeb,Bayer Leverkusen forması giyen Hakan Çalhanoğlu’nun Trabzonspor’la yaptığı anlaşma şartlarına uymadığı için futboldan 4 ay men cezası almasına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kasıtlı bir şekilde ara transfer döneminin bitmesinin ardından alındığı iddialarını yalanlayan sekreteri Matthieu Reeb, tahkim kurulundan çıkan kararın açıklanabileceği onayı alındığında, bunu öncelikli bir şekilde2 Şubat’ta ilgili taraflara bildirdiklerini ifade ederek Hakan Çalhanoğlu’nun ara transfer döneminin bitmesinin ardından alınan bu kararın kasıtlı olduğu suçlamarı reddetti.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.