Son Dakika Haber

Hakan Balta Kısa Süreliğine İskoçya'ya Transfer Oldu

Sosyal medya üzerinden sahte hesap ile bir kişi Galatasaray'ın deneyimli savunmacısı Hakan Balta'yı İskoçya Ligi takımlarından Aberdeen'e transfer etti, Sky Sports da bu sahte haberi gerçek sanıp halka haber etti.

İskoçya Ligi takımlarından Aberdeen için açılan sahte Twitter hesabından Hakan Balta fotoğrafıyla yapılan paylaşımda, ''Türk orta saha oyuncusu Yerdas Selzavon'le 3 yıllık anlaşmaya varılmıştır'' yazıldı.

Avrupa basınında söz sahibi olan bir medya kuruluşu Sky Sports, sahte hesabın attığı paylaşımı gerçek zannederek haber etti.Kısa sürede sosyal medyada büyük yankı bulan haber, sahte olduğu anlaşılınca yayından kaldırıldı.

Peki Hakan Balta Kimdir? 

Başarılı futbolcu 23 Mart 1983 Berlin doğumlu.Sol Bek , Türk Milli futbolcu Galatasaray takımındadır. Galatasarayda orta saha olarak başlayıp, sırası ile sol kanst, sol bek ve sonunda da libero oyuncusu olmuştur.

Balta profesyonel futbol hayatına 17 yaşında başladı. Farklı kulüplerde forma giyen balta 2007 yılında Galatasaray'a transfer oldu ve hala sarı kırmızı takımın forması altında bulunuyor.

17 Kasım 2007 de ilk kez milli takım formasını giyen Balta, Norveç Milli Futbol Takımına karşı oynadı. İlk milli golünü ise; 20 Mayıs 2008, Slovakya-Türkiye hazırlık maçında attı ve bu gol sayesinde 1-0 galibiyet kazandık.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.