Son Dakika Haber

Gün Eskişehirspor İçin Dayanışma Günüdür

Türkiye 1'inci Futbol Ligi takımlarından Eskişehirspor'da yaşanan ekonomik sıkıntı üzerine 2 bine yakın taraftar, alışveriş merkezi önünde toplandı. Takımları lehine tezahüratta bulunan taraftarlar, kulübün kepenk kapatmaması için herkesi desteğe çağırdı.

FİFA'daki alacaklı dosyalar nedeniyle ekonomik çıkmaza giren Eskişehirspor'da Kulüp Başkanı Halil Ünal ile yöneticiler ilk olarak Vali Azmi Çelik ile görüştü. Ünal'ın Çelik'e istifalarını sunduğu, ancak Vali Çelik'in bunu kabul etmediği belirtildi. Kulüp Başkanı Halil Ünal daha sonra Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ile görüştü. Gün boyu destek arayışlarını sürdüren Ünal, kulüpte yaşanan sıkıntılar ile ilgili yarın saat 14.00'te tesislerde basın toplantısı düzenleyecek.

2 bin taraftar toplandı

Eskişehirspor taraftarları da borçlarından dolayı puan silinme ve kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalan kulüplerine destek vermek için akşam saatlerinde İsmet İnönü Caddesi'ndeki Kanatlı Alışveriş Merkezi önünde toplandı. Yaklaşık 2 bin taraftar takımları lehinde tezahüratta bulundu. Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, borçları yüzünden kulübün kapanma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Diri herkesi kulübe maddi destekte bulunmaya çağırdı.

Yardım Kampanyası Başlatıldı

Eskişehirspor'un resmi internet sitesinde 'Görev Bir Kez Daha Bizlerde' başlığı ile kulübe destek için kampanya başlatıldığı duyurularak:

"Türk Futbol tarihinin köklü çınarı Eskişehirspor’umuz kapanma tehlikesi ile karşı karşıya. Bir tarihin gözümüzün önünde yok olmasına izin vermeyeceğiz. Kulübümüz önümüzdeki günler boyunca her gün puan silme ve transfer yasağı cezaları ile karşıya. Şu andan itibaren bütün taraftarlarımız ile yapacağımız her türlü katkı, bu kötü sonu engellemek için atılmış kocaman adımlar olacaktır. “

“Gün birlik, beraberlik, seferberlik günü. Bağışlarınızı IBAN numaralarınızla Denizbank Teksan Şubesi TR 59 0013 4000 00 4503 6930 0005 No'lu TL hesabı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kampanya süreci boyunca bağış yapan tüm Eskişehirspor destekçileri, Eskişehirspor resmi sitesi ve Eskişehir medyasında günlük olarak kamuoyuna duyurulacaktır. Kampanyamıza 3.500 Türk Lirası ve üzerinde bağışta bulunan Eskişehirspor destekçileri ise önümüzdeki sezon Süper Lig kombinesi ve Eskişehirspor üyeliği hakkını kazanmış olacaklardır. Ayrıca Destek kampanyası kapsamında tribün liderleri ve kanaat önderi isimler ile Eskişehir'de faaliyet gösteren işletmeler, fabrikalar, kurumlar ve iş adamları ziyaret edilerek destekleri alınacak ve kartopu gibi tüm camiamızın katılımıyla kampanyamız genişleyecektir. Türkiye'nin ve Dünyanın her yerinden bağışlarınızı bekliyoruz. Unutmayın Başka Eskişehirspor yok." duyuru yapıldı.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.