Son Dakika Haber

Görenleri Hayrete Düşürdü

2016 Dünya Triatlon Serisi'nde yaşananlar sosyal medyada gündeme damga vurdu. Meksika’da yapılan Dünya Şmpiyonası’nda Alistair Brownlee’nin yaşadığı olay, yarışın önüne geçti.

Britanyalı Jonny Brownlee, en güçlü rakibinin ilk beşe girememesi halinde 2. dünya şampiyonluğunu kucaklayacak olması sebebiyle büyük çaba harcadı.Jonny Brownlee yarışı önde tamamlamak üzereyken sıcaklık ve yorgunluk nedeniyle fenalaştı. Ayakta duramayacak hale gelen Jonny Brownlee pistin kenarında su dağıtmakla görevli bir kişiye sarılarak ayakta kalmaya uğraştı. Bitkin halde olan Jonny Brownlee, yere düşmek üzere iken kardeşi Alistair yardımına yetişti. Kardeşine sarılan Alistair Brownlee finişe kadar Jonny Brownlee ile koştu.

Sporcuların bu durumdan faydalanan Güney Afrikalı Henri Schoeman, Britanyalı triatloncu Jonny Brownlee pas geçerek yarışta 1.sıraya geçti. Jonny Brownlee ve Alistair Brownlee kardeşler finiş çizgisine kadar beraber koştular. Bu durumda ise Güney Afrikalı Henri Schoeman bitiş çizgisine ulaşan ilk kişi olarak yer aldı. Brownlee kardeşler yarışı tamamladıklarında Alistair kardeşi için bir jestte bulundu.

Alistair, çizginin önüne geldiklerinde kardeşi Jonny’i iterek 2.olmasına yardım etti. Alistair ise bu yarışı 3.olarak tamamladı. Yarış bittiğinde ise Jonny kendini yere bıraktı.Üstünlükle tamamlayacağı yarışı ağabeyi tarafından ikinci sırada tamamlamak zorunda kalan Jonny Brownlee dünya sıralamalarında ikincilikle yer aldı. Daha önceki Rio’da yapılan Olimpiyat Oyunları’nda Britanyalı oyuncunun gümüş madalyası bulunmaktaydı.Son yarışı Meksika’da meydana gelen Triatlon Dünya Serisi’nde yaşanan bu duygusal anlar görenleri hayrete düşürdü. İzleyenlerin yıllarca zihninden çıkmayacağı bu olay verdiği mesajlar ile adeta bir ders niteliği taşıdı.

Alistair Brownlee yarış sonrası yaptığı açıklamada ‘benim yaptığım normal olan insan tepkisi’ şeklinde konuşurken “böyle bir durumda kim olursa olsun aynı şeyi tekrar yaparım.”dedi.

 

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.