Son Dakika Haber

Gomis’in Fenalaşması Yürekleri Ağızlara Getirdi

Galatasaray’ın Kasımpaşa’yla oynadığı maçta Fransız yıldız oyuncu Bafetimbi Gomis saha ortasında fenalaşarak kısa bir süre hareketsiz kaldı. Baygınlık geçiren oyuncuya sağlık ekipleri tarafından müdahalede bulunuldu. Bir süre tedavi edilen yıldız futbolcu, ayağa kalktı.

Süper Lig’in 22’inci hafta maçında Kasımpaşa ve Galatasaray karşı karşıya geldi. Müsabakanın 7’inci dakikasında herkesin yüreğini ağzına getiren bir pozisyon yaşandı. Sarı kırmızılı takımın sempatik ve sevilen oyuncusu Bafetimbi Gomis, rakip sahada kendisini yere bıraktı. Kısa bir süre baygınlık geçiren Fransız forveti gören diğer oyuncular hemen sağlık ekiplerini çağırdılar.

Kısa bir süre boyunca baygın kalan Gomis’e sağlık ekipleri hemen müdahale etti. Kısa bir süre sonra ayağa kalkan yıldız oyuncu sağlık ekiplerine iyi olduğunu ve oynamak istediğini bildirdi. Gomis oyunculuk kariyerinde daha önce de bu şekilde sorunlar yaşadı. Gomis’in hastalığının ismi vazovagal senkop. Gomis’in kan basıncı veya kalp atışları ani bir biçimde düşerek baygınlık geçiriyor.

Yıldız futbolcu en son 2015 senesinde baygınlık geçirmişti. O dönemde hasta olan babasını ziyaret etmek için çok fazla seyahat ettiği için bu durumun kendisini kötü etkilediğini kaydetmişti. Kulüp doktoru Yener İnce, Gomis’in transferi esnasında ilerde bu tip bayılmaların olabileceğini kaydetmişti. İnce Gomis’in sağlık durumuna dair, “2017 senesinde Gomis’in transferi gündeme geldiğinde Fransa’da Paris’in en iyi hastanelerinden birine çağırıp durumunu orada değerlendirdik. En son ise burada sponsor hastanemiz olan Medical Park’ta değerlendirmelerimizi yaptık. Yapısal bakımdan kalbinde herhangi bir problem biz de tespit etmedik. Daha önceki raporlarında da böyle bir durum bulunmadığı belirtiliyor. Oyuncunun benzer biçimde bayılmalar yaşayabileceği muhtemeldir. Bunun yaşanması son derece normaldir ve oyuncunun takibini yapan tüm sağlık kurumları tarafından da kayıt altına alınmıştır. Durumunu elbette biliyoruz. Bu durumunda futbol oynamasına engel olacak bir kalp problemi son 15 yıldır yapılan kontrollerde görülmemiş. Bizim de yapmış olduğumuz kontroller sonrasında böyle bir durum görmedik. Galatasaray tüm riskleri biliyor ve kontratta önlemlerimizi aldık. Futbol oynamasına engel olacak bir durumu yok. Fakat her an bir yerlerde; antrenmanda veya maçta bayılma yaşayabilir. Biz hazırlıklıyız. Sürpriz bir durum yaşanmayacak. Doğuştan bir kalp hastalığı veya yapısal bir bozukluğu bulunmuyor. Fransa’da iki gün boyunca tüm detaylarıyla bir araştırma yürüttük. Bizzat benimde katılmış olduğum görüşmelerde oradaki kardiyologlarla istişare yapıldı. Buradaki kontrollerde de futbol oynamasını engelleyecek bir şey görmedik.” açıklamasında bulundu.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.