Son Dakika Haber

Gomis Türkiye’yi Sahiplendi

Galatasaray’da yıldızı iyice parlayan ve 7 haftada 7 gol kaydeden Gomis Instagram hesabından İstanbul boğazının videosunu paylaşarak altına “Benim güzel ülkem” notunu düştü. Gomis’in bu paylaşımı birçok kesimden beğeni topladı.

7 haftada kaydettiği 7 golle Galatsaray’ın lider olmasında önemli bir yere sahip olan Bafetimbi Gomis, Türkiye’yi sahiplendi. Fransız yıldız dün Istagram hesabı üzerinden paylaştığı videoyla ve altına düştüğü notla büyük ilgi toplamayı başardı. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün de göründüğü videonun altına İngilizce olarak, 'My lovely country' diye yazan tecrübeli oyuncu, yanında bir kalp ve Türk Bayrağı da paylaştı.

Galatasaray taraftarı kadar diğer kulüp taraftarlarının da ilgisini çeken Gomis, farklı tarzı ve sempatik tavırlarıyla büyük beğeni topluyor. Gomis’in yapmış olduğu bu paylaşımdan sonra takipçileri ve tecrübeli forveti destekleyenlerin sayısı artış gösterdi.

Öte yandan sarı kırmızılı ekibe sezon başında transfer olan Fransız kaleci Cedric Carroso da L’Equipe’de daha önce yapmış olduğu “Benim yeni kulübüm mü? Türkiye hariç yer yer” sözlerini neden yazdığını açıkladı. L’Equipe açıklamasında, “Beni Türkiye’ye gelmeye Gomis ikna etti. İyi ki de yapmış. Türkiye’nin ben de çok yanlış bir imajı varmış. İstanbul çok özel bir yer. İnsanı dünyanın merkezinde hissettiriyor” ifadelerini kullandı.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.