Son Dakika Haber

Gerçek yüzü ortaya çıkmaya başladı

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’nin ligde son haftalarda büyük hayal kırıklıklarına uğraması gündeme bomba gibi düşmüştü. Fenerbahçe geçen sezon ezeli rakiplerinden Galatasaray’a oldukça büyük bir fark atmıştı. Gerek ligde olsun gerek de Avrupa’da rakipleri Fenerbahçe’nin yanına bile yaklaşamamıştı. Fakat son haftalarda Fenerbahçe’nin teknik direktörü Portekizli Vítor Pereira’nın takımına oyun içinde ve oyun dışında yanlış müdahalelerde bulunması Fenerbahçe’nin bu süre içerisinde alabileceği iki kupadan olmasına neden oldu. Ziraat Türkiye kupasını o sezon ligi vasat bir şekilde bitiren Galatasaray’a kaptırması ve Süper Lig’de de Beşiktaş’ın şampiyon olması Fenerbahçe yönetiminin Vítor Pereira ile yolları ayırmasına kadar uzandı.

Fenerbahçe’de Yeni Teknik Direktör

Fenerbahçe yönetimi Vítor Pereira’nın yerine Dick Advocaat adlı teknik adamı getirdi. Fatih Tekke’nin Zenit’te bir zamanlar bereber çalıştığı teknik adam için söyledikleri tüm kamuoyunu şaşırtmıştı. Fatih Tekke Dick Advocaat için “Kulübede despot bir canavara dönüşür” şeklinde bir uyarıda bulunmuştu. Bunun gibi birçok açıklamada bulunan  Fatih Tekke’nin açıklamalarının tek tek ortaya çıkması kamuoyunun ilgisini kendisine çekmesine yol açtı. Teknik adamı kişilik özellikleri olarak oldukça yakından tanıyan Fatih Tekke teknik adamın Türk futbol camiası üzerindeki oluşturacağı etkileri önceden söylemişti . Nitekim Fatih Tekke’nin dedikleri Fenerbahçe’nin son haftalardaki kötü gidişatının ardından ortaya çıkmaya başladı ve hoca sert yüzünü göstermeye başladı. Geldiği günden beri oldukça cana yakın davranan ve babacan tavırlarıyla dikkat çeken teknik adam bu kötü gidişatın ardından oldukça değişti. Samandıra personeli bile teknik adama oldukça ısınmıştı. Şu sıralar Dick Advocaat gerçekleştirdiği antrenmanlarda hiçbir futbolcunun gözünün yaşına bile bakmıyor. Hollandalı teknik adamın Fenerbahçe’ye geldiği günlerde kendi vatandaşlığındaki Robin Van Persie gibi futbolculara ayrımcılık yapacağı onları kayıracağı konuşuluyordu. Fakat hiçbir şekilde böyle bir şey ortada değil. Hatta Hollandalı teknik adam genç yaşlı kimseyi ayırt etmiyor. Herkesin tam bir şekilde çalışması gerektiğini antrenmanlardaki hareketleriyle belli ediyor. Eğer hata yapan olursa hiçbir şekilde dinlemiyor ve hatasını düzeltene kadar çalıştırıyor . Kısacası teknik adam kimsenin gözünün yaşına bile bakmıyor.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.