Son Dakika Haber

Geldiği gibi gidemedi!

Trabzonspor'un iki yıl önce transfer edildiğinde ortalığı sallayan Kolombiyalı golcü havalimanından tek başına ayrılarak Yunan takımı Olimpiakos'a imza attı.

Oscar Cardozo büyük fırtına kopardığı Trabzon'dan sessizce ayrılarak daha önce benzerleri yaşanan transfer olaylarına bir yenisini eklemiş oldu. Uzun süredir Trabzonspor'dan ayrılması beklenen ancak kendisine beklediği teklif gelmediği için ayak direten Kolombiyalı yıldız sonunda Yunanistan'ın Olimpiakos takımına transfer oldu.

İki yıl önceki gelişi büyük yankı uyandıran 33 yaşındaki golcüden Trabzonsporlu taraftarların beklentisi büyüktü. 5 milyon avroya transfer edilen yıldız oyuncu, kulübün en buhranlı dönemine denk gelince ayrılık kaçınılmaz oldu. Beklenileni takıma veremeyen ve ülkeye geldiğinde büyük bir taraftar kitlesinin sevgi seli ile karşılanan Kolombiyalı golcü Oscar Cardozo, sessizce ve yalnız birşekilde şehirden ayrıldı.

İlk sezonunda ligde oynadığı 29 maçta 17 gol atmayı başaran Kolombiyalı, 2015-16'da tarihin en kötü sezonunu yaşayan bordo-mavili ekiple çıktığı 21 maçta 8 defa fileleri havalandırabilmişti. Trabzonsporlu taraftarların gidişine üzüldüğü Oscar Cardozo, dün sessiz sedasız Trabzon'dan ayrıldı.  Ayrılırken en azından takımına kazandıran Cardozo'nun, "Türkiye'yi sevmiştim. Şansızlıklar ve bazı etkenlerden ötürü daha fazla çalışmalarımıza devam edemedik. Önemli olan iki tarafın en az zararla yollarını ayırmasıdır. Nitekim ben futbolculuk kariyerime, kulüp ise başarıda elde edilecek kazanımların peşinden gidecektir. Umarım her iki taraf açısından şanslı olan bu durumda yeni takımımda taraftarların sevgisini hak edecek bir başarıya imza atabilirim" dedi.

2.4 milyon avro kazandırdı
Karadeniz ekibine transfer olduğunda yüzlerce kişini karşıladığı Kolombiyalı, dün ayrılırken Trabzon Havalimanı'nda tek başınaydı. Atina'ya ayak bastığında ise yoğun bir ilgiyle karşılandı Oscar Cardozo. Kolombiyalı yıldız, yeni takımı Olimpiakos'un Levadiakos ile yapacağı maçı tribünden izlemeye gitti. Öte yandan Trabzonspor'un bu transferden kasasına 2.4 milyon avro gireceği öğrenildi. Bordo-mavili yönetim ayrıca Kolombiyalı futbolcunun yıllık 2.5 milyon avroluk maaşını ödemekten de kurtulmuş oldu. Yunan ekibinin Cardozo'ya ödeyeceği yıllık ücretin ise 2 milyon avro olduğu öğrenildi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.