Son Dakika Haber

Galatasaray'da Transfer Gelişmesi

Galatasaray, son günlerdeki kadro yapılanması çalışmalarına devam ediyor. Eksik bölgelere acil olarak transfer arayan Galatasaray, Josue ile ilgili bir transfer hamlesi yapabilir. Galatasaray, önümüzdeki sezon Josue için herhangi bir bonservis bedeli ödemek istemiyor. Eğer oyuncuya bonservis ödeme koşulu kesinleşirse Galatasaray, orta saha oyuncusu Di Gennero ile anlaşacak.

İtalyan Basınında Sözü Geçmişti

Cagliari forması giyen başarılı oyuncu Di Gennero’nun geçtiğimiz günlerde İtalyan basınında adı sıkça geçmişti. İtalyan basının iddialarına göre oyuncu, Galatasaray tarafından transfer edilmek isteniyordu. Kısa süre sonra bu iddialara Galatasaray yönetiminden cevap geldi. Yönetim, Jouse için bonservis bedeli ödemek zorunda kalırsa Di Gennero ile görüşeceğini belirtti.

Jouse Bedelsiz Alınabilir

Kadroda kısa süre yer almasına rağmen performansından sürekli söz ettiren Josue, önümüzdeki sezon Galatasaray forması giymeye devam edemeyebilir. Galatasaray, oyuncuyu gelecek sezonlar için tamamen almak istiyor fakat bonservis durumunu da göz önünde bulundurmak istemiyor. Galatasaray, başarılı bulduğu oyuncuyu bonservissiz şekilde kadrosuna dahil etmek istiyor. Eğer oyuncunun bonservisi hakkında bir problem yaşanırsa ve Galatasaray’ın önüne yüklü bir bonservis bedeli çıkarsa, Galatasaray bu transferden vazgeçerek Cagliari forması giyen Di Gennero transferi için çalışmalara başlayacak.

Josue Kalmak İstiyor

Gelecek sezonun kadro yapılanması başlarken, Josue’nin de takım hakkındaki görüşleri alınmıştı. Josue, Türkiye’den ve takımından çok memnun olduğunu belirterek imkanlar doğrultusunda kalmak istediğini dile getirdi. İki tarafın uzlaşması için de sadece bonservis durumu bekleniyor. Galatasaray, oyuncu için bonservis bedeli ödemek istemediğini açıkladı. Önümüzdeki sezon için sarı kırmızılı ekip maliyet azaltmayı da hedefliyor. Bu yüzden sert bir politika izleyen sarı kırmızılı ekip, oyunculara bonservis bedelini ödemekten de çekiniyor.

Josue, Galatasaray’da forma giymeye devam etmek istiyor. Sarı kırmızılı ekip de oyuncudan memnun olduğu için oyuncunun takımda kalmasını istiyor. Önümüzdeki günlerde ise bu konu hakkında detaylı bilgilendirmeler yapılacak. Oyuncunun bonservis bedeli ortaya çıkarsa büyük ihtimalle Galatasaray transferden vazgeçecek ve başka alternatiflere yönelecek.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.