Son Dakika Haber

Galatasaray’da  Podolskı Krizi

Sarı Kırmızılı ekip derbide Fenerbahçe’ye 2-0’lık skorla kaybetti. Yankıları hala sürüyor. Selçuk İnan krizinden sonra Podolski krizi de patlak verdi. Podolski rest çekti. Levent Nazifoğlu ikna etti.

 

İlk 11’de Yoksam 18’de De Yokum

Galatasaray’ın Kadıköy deplasmanında Fenerbahçe’ye 2-0’lık skorla kaybettiği maç sonrası çalkalanmalar devam ediyor. Sarı kırmızılı ekibin tecrübeli futbolcusu Lukas Podolski Fenerbahçe maçı öncesi ilk 11’e alınmadığını öğrenince “O zaman ilk 18’de de olmam” sinirlenip tepki gösterdi.  Geçirdiği bağırsak enfeksiyonu yüzünden bağırsak ağrıları çeken Alman Panzeri’nin riske edilmediği ancak kendini hazır görerek oynamak isteyen Podolski’nin ilk 11’de yer bulamamsı beraberinde sıkıntıları da getirdi. Hollandalı Teknik Direktör Jan Olde Riekerink Fenerbahçe maçı öncesi Selçuk İnan’ı yedek bırakarak sarı kırmızılı ekipte bir krize yol açmıştı. Daha sonra ilk 11’e alınmadığını öğrenen tecrübeli yıldız Lukas Podolski rest çekerek kadrodan çıkmak istemişti. Olayın fazla büyümemesi için araya giren yönetici Levent Nazifoğlu sarı kırmızılıların Alman Panzeri Podolski’yi ikna ederek yumuşatmıştı. Galatasaray takım otobüsünün Ülker Stadına gecikme sebebi de ortaya çıkmış oldu. Meydana gelen bu tatsız olayların akabinde takımda morallerin düşük olduğu saptandı. Fenerbahçe karşısında kötü sonuç alınması ile faturalar teknik direktör Riekerink’e kesildi.

Panzer Varlık Gösteremedi

Oyuna sonradan dahil edilen Alman panzeri Podolski 67. Dakikada oyuna dahil edilmesine rağmen hiçbir varlık gösteremedi. Takımının yenilmesine engel olamadı. Fenerbahçe derbisinde inanılamayacak kadar kötü oynayan sarı kırmılı takımdaki gerginlik maç sonrası da devam etti. Acil bir şekilde toplanan yönetim kötü gidişatın sorumlusu olarak Hollandalı çalıştırıcıyı gösterdi. Yakın bir zamanda yolları ayırması bekleniyor. Ancak Nazifoğlu’nun açıklaması Riekerink ile yollarının devam edeceği yönünde..

33 maçta 15 gol

2015 temmuz ayında 2.5 milyon euro bonservis bedel karşılığında Galatasaray ile 3+1 yıllık sözleşme imzalayan Podolski toplamda sarı kırmızılı forma ile 33 resmi maça çıkarak 15 gole iimza attı. Polonya kökenli Alman futbolcu milli kariyerine Almanya Milli takımı’nda devam ediyor. Her ne kadar son yıllarda forma şansı bulamasa da geçmişinde Alman Milli Takım forması ile 127 resmi maçta 60 gol atmıştır.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.