Son Dakika Haber

Galatasaray’da Kombine Satışları Patladı

Transfer ettiği yeni yıldızlarıyla göz dolduran Galatasaray Kayserispor karşısında 4 farklı galibiyet kazandı. Maç sonrası Galatasaray’ın performansı hem futbol yorumcuları hem de taraftar tarfından yere göğe sığdırılamadı. Lige iyi bir başlangıç yapan sarı kırmızılı ekip 3 gün içerisinde 11 loca sattı ve kasasına 800 bin dolar para koydu.

Alınan galibiyetle birlikte hevesli bir takım gören taraftar, Galatasaray’ın bu çabasını ödüllendirdi. 2 bin 500 yeni kombine satarak 30 bin barajına da yaklaşan Cimbom’un hedefi 40 bin koltuk satabilmek. Sarı kırmızılı ekibin yeni bir gelir kapısı da Eylül ayında Türk Telekom Stadyumu içerisinde açılacak olan müze.

Süper Lig ilk haftasında oynanan maçlarda Kayserispor karşısında 4-1'lik bir skorla galibiyet elde eden Galatasaray camiası tarafından daha ligin ilk haftasından şampiyonluk havasına girildi. Maç sonrasında 3 günde 11 loca satışı gerçekleşti. Ortalama 70 bin dolar fiyat üzerinden 1 sezon boyunca kiralanan bu localarla kulübün kasasına 800 bin dolar para girmiş oldu.

Aynı zamanda Galatasaray taraftarlarının kombinelere de büyük bir ilgi gösterdiği ortaya çıktı. Son 3 gün içerisinde yaklaşık 2 bin 500 kombine satışı yapıldı ve 30 bin kombine barajına yaklaşıldı. Pazartesi günü yapılmasına rağmen Kayserispor Galatasaray maçı 31 bin 500 kişi tarafından izlendi. İlk hafta oynanan maçlar arasında en fazla taraftar Türk Telekom Stadı’na gitti. Daha şimdiden geçtiğimiz sezonu ikiye katlamış olan Galatasaray yönetiminde hedef 40 bin kombine satışı yapabilmek.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.