Son Dakika Haber

Galatasaray 5 Kişi İle Yollarını Ayırdı

Galatasaray takımında Disiplin Kurulu, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena stadında yaptığı toplantı ile, FETÖ/PDY terör örgütü ile olan bağlantıları nedeni ile kulüp üyeliğinden de ihraç edilmeleri talep edildi..

İhraç edilmek istenen eski yıldız futbolcular arasında da yer alan Hakan Şükür, Arif Erdem, İsmail Demiriz ve eski İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ile eski Bursa Valisi Şahabettin Harput'un da dosyalarını da görüştü.

Toplantı esnasında bu isimlerin takımından ihraç edilmesini de uygun bulan disiplin kurulu, dosyaları yönetim kuruluna da sek edildi. Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulunun da, yapacağı ilk toplantı ile, disiplin kurulunun da, Hakan Şükür, Arif Erdem, İsmail Demiriz, Hüseyin Avni Mutlu ile Şahabettin Harput için verdiği kararı görüşerek onayacağı da öğrenildi. Galatasaray takımının disiplin kurulu tarafından, FETÖ terör örgütü ile ilişkisi bulunan eski oyuncular Hakan Şükür, Arif Erdem, İsmail Demiriz ile tutuklu valiler Hüseyin Avni Mutlu ve Şahabbetin Harput'un kulüp üyeliklerinin iptal edildiğini açık açık duyurdu.

Toplantıda ile bu isimlerin kulüpten ihraç edilmesini de uygulanan disiplin kurulunda bulunan dosyaları da yönetim kuruluna iletildi.

Önemli İsimler Yönetim Kurulundan İhraç Edildi

Galatasaray takımı son gelişen olaylar sonrasında terör örgütü olan FETÖ ile ilişkisi belli olan ve açıklanan isimlerin yönetim kurunda olmaması gerektiğini düşünerek önemli bir karara imzasını attı. Yönetim Kurulu'nun, yapacağı ilk toplantı ile disiplin kurulu, Hakan Şükür, Arif Erdem, İsmail Demiriz, Hüseyin Avni Mutlu ve Şahabettin Harput ile ilgili verdikleri kararın görüşüp ve onayacağı belirtildi.

İhraç Edilen O İsimler

Galatasaray'da Hakan Şükür, İsmail Demir, Arif Erdem, Şahabettin Harput ile Hüseyin Avni Mutlu üyelikten ihraç edildi.

Galatasaray takımında Disiplin Kurulu tarihi karara imza atarak ve FETÖ soruşturmasında da isimleri ciddi anlamda geçen önemli isimleri takımdan ihraç etme kararı aldı.

Söz konusu isimler FETÖ terör örgütüne mensup olmak ve yardım etmekle anılıyordu. Bu kişiler hakkında yönetim tarafından karar alındı ve yönetimden ihraç işlemleri yapıldı.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.