Son Dakika Haber

''Fiorentina Benim İkinci Yuvam''

Fiorentina’nın 90. Kuruluş yıldönümü için bir davet düzenlendi. Fiorentina tarafından davet edilen teknik adamlar arasında Fatih Terim de vardı. Fatih Terim, daveti aldığı ilk anlarda duygulandığını belirterek şaşkınlığını da gizleyemedi.

Davet için Floransa kentine gelen Terim, eskiden çalıştığı kente gelince nostaljik anlara tanıklık etti. Duygu dolu anlar yaşayan teknik adam, Floransa takımını çalıştırmıştı. Floransa kariyerinde büyük başarılara imza atan Fatih Terim’e Fiorentina taraftarları özel ilgi gösterdi. Davet sırasında Terim’in yanına gelen taraftarlar, eski dönem gazetelerini imzalattı. Gazetelerdeki haberlerde ise, Terim Floransa’nın başındayken imza attığı başarılar yazılıydı.

Bir Fiorentina taraftarı, 2000-2001 sezonunda Fatih Terim’in Floransa takımında bulunduğu dönemlerde onu hayranlıkla takip ettiğini belirtti. Terim hakkında görüşlerini belirten taraftar, Terim’in o dönemdeki en iyi antrenör olduğunu ve takımı nasıl oynatması gerektiğini bildiğini söyledi.

Fiorentina Store’da çalışan Alessandro isimli çalışan da Fatih Terim’i unutmadıklarını belirtti. Oynattığı futboldan keyif aldığının altını çizen çalışan, birçok maçı hala unutamadıklarını söyledi. Fatih Terim’in kendilerinde büyük izler bıraktığını söyleyen taraftar, yaptığı açıklamalardan sonra Terim’e teşekkürlerini sundu.

Etkinliğin sonlarına doğru basın mensuplarının sorularını yanıtlamak isteyen teknik adam, sorulan tüm soruları yanıtladı. Tüm soruları kabul eden ve yanıtlayan Terim, ‘’Fiorentina, Floransa benim ikinci evim. Davet edildiğim ve hatırlandığım için çok mutluyum. Fiorentina’nın beni unutmaması ve buradaki aldığım yorumlar beni duygulandırdı.’’ Dedi.

Terim, katıldığı etkinlikten sonra da bugün oynanacak Fiorentina – Cagliari maçında da bulunacak. Terim, Franchi Stadı’na giderek taraftarlarla buluşacak ve kendi döneminde forma giyen futbolcularla beraber taraftarı selamlayacak. Fatih Terim’in yanında Leicester City takımını şampiyon yapan Claudio Raineri de olacak.

Taraftarı selamladıktan sonra tekrar eski günleri hatırlayacak olan Fatih Terim, katıldığı törenden sonra tekrar Türkiye’ye dönüş yapacak. Katıldığı ilk etkinlikte de kendi döneminde top koşturan futbolcuların hepsiyle beraber olamayan Fatih Terim, Franchi Stadı’nda hepsiyle beraber olacak ve Fiorentina takımının taraftarını selamlayacak.

Kıvanç Kurgulu (kivanc@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Diğer Sporlar" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.