Son Dakika Haber

Filenin Sultanları Bronz Madalya Kazandı

Voleybol’da filenin sultanları bir başarıya daha imza attı. Bayanlar Voleybol Milli takımı 2017 Kadınlar Avrupa Voleybol Şampiyonası kapsamında çıktıkları 3’üncülük maçını kazanarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Bayan Milli Voleybol takımı 3’üncülük için Azerbaycan’la karşı karşıya geldi. Bakü Ulusal Cimnastik salonunda yapılan müsabakayı Sırbistan’dan Vladimir Simonovic ile İtalya’dan Daniele Rapisarda yönetti. Toplamda 100 dakika süren maç 4 sette tamamlandı. Setler; 25-22, 21-25, 14-25,8-25 olarak gerçekleşti. İlk set 29 dakika sürerken, ikinci set 27, üçüncü set 24 ve dördüncü set 20 dakikada tamamlandı.

Türkiye sahaya; Meryem Boz, Kübra Akman Çalışkan, Gözde Kırdar Bracceschi, Neriman Özsoy, Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol ve yedeklerde; Güldeniz Önal, Hatice Gizem Örge ile çıktı.

Azerbaydan sahaya; Poznyak, Samadova, Yagubova, Rahimova, Natalya Mammadova, Hasanova ve yedeklerde; Kulan, Valeriya Mammadova, Abdulazimova, Aliyeva, Bayramova, Habibova ile çıktı.

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.