Son Dakika Haber

Fikret Orman'dan Gönderme

Beşiktaş kulübü Başkanı Fikret Orman, divan kurulunda ki toplantıda açıklamada bulundu. Orman, kulübün durumunu değerlendirdikleri bilgilendirmelerde bulunurken rakibi Galatasaray'a da bir takim göndermelerde bulundu.

Beşiktaş  yönetim Başkanı  Fikret Orman,  divan kurulunda üyelere bilgileri aktaran Orman, kulübün borcu ne kadar ne yapacaklar bunlarla ilgili açıklamalarda bulunurken Galatasaray'a da es geçmiyorlar

Fikret Orman Şunları Belirtti;

"Bizim işimiz iç çatışmalara girmek değildir. Bizim sorumluluklarımız kulübe karşı Beşiktaş'ı hak ettiği yere getirmektir. Sinerjimizi ise harcamamız doğru olacaktır. Bir arkadaşımız dedi ki "1,5 milyar borç var, şimdi yolun sonuna geldik." Rencide olmasınlar diye isim söylemiyorum; statlarını bir şekilde yapmışlar ya da yaptırmışlar iyi takımlarda var. Şimdi biz ne yapmışız bir bakalım. Geldiğimizde yapılmış bir şey yoktu. Kimseye gidip elimizi açıp dilenmedik 1 kuruş mu istedik? Fenerbahçe'nin toplam borcu açıklandı. 1 kişi çıkıp da "Bunun konsolide borcu nerde cevap verin?" dedi mi?"

"Uluslararası bir denetleme kurulu burayı sürekli denetliyor. Ayrıca SPK denetliyor, basın da var sürekli takip eden Bunlar varken biz mi siz mi kandırıyoruz? Burada bu stada emek verdim amele gibi çalıştım. Bir kişinin alacağı var ödemiyorlar diye duydunuz mu? 330 milyon dolar borçla kulübü aldık bunu biliyorsunuz sadece 100 milyon faiz ödedik. "Bunları alt alta topluyoruz ve yolumuza devam ediyoruz ." Bunlar diğer kulüplerde niye göze batmıyor? Bizim küçüklüğümüzde tatlı cadı Samantha Burnunu oynatırdı. O mu yaptı sanıyorsunuz stadı sihirle?"

"Uçakla seyahate gidemez dediğimiz bir dönemden kendi uçağımızla maça gider hale geldik. Beşiktaş'ın kavgaya gürültüye ihtiyacı yok. Beşiktaş'ta caddelerde insanlar dimdik duruyor ve soruyor. Bu borç nasıl azalttığınız? Ya parayı arttıracaksın ya da malını satacaksın diğer kulüplerin yaptığı gibi. Soruyorum cevap verin. Beşiktaş'ın parası transferle çarçur mu ediliyordu Şimdi böyle bir şey gündem de mi duyuyor musunuz? İsmimiz cimri başkana çıktı. Başkan inisiyatifiyle oyuncu almayız, yönetici inisiyatifiyle oyuncu almayız bi ekiple çalışırız Biz bir ekibiz tek düşünmeyiz. Hepimizin gururu olan bir müze yaptırıyoruz. Müzeyle birlikte stat turda başlatacağız. Dolmabahçe Sarayı ile bu konuda anlaştık." dedi.

Akatlar'a Tesis Yapacağız

"BJK TV, HD yayına geçecek en kısa surede geçmesin mi bu ne kötü niyet geçmesin diyin, geçirmeyelim. Bu senenin sonunda Ümraniye'de de ayrıca 3 saha daha yapacağız. Bir cümle var "ben senin anneni maçta Vodafone Arena'da gördüm." Vodafone Arena'yı yokmuş gibi atarsanız yanlış. Bak dedim Berk 1 liranın hesabını soracaksınız sormadan olmaz dedim. Ben de olsam soracaksınız dedim hesabı görmeden bu iş olmaz. Akatlar'da sosyal tesis yapıyoruz orada geçenlerde yangın çıktı. Nazarımız çıktı göze geldik. Biz Beşiktaşlıyız siyah beyazlıyız bu takıma sevdalıyız. Bizim burnumuz havada olmaz. Biz, sizin içinizden geldik, sizin için buradayız sizin içinize döneceğiz." açıklamlarını yaptı.

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.