Son Dakika Haber

Fikret Orman'dan Derbi Yorumu: İyi Olan Kazansın

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe ile oynayacakları derbi maçla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı. Her iki takımın da derbide kazanmak istediğini belirten Fikret Orman, skoru sahaya çıkıp en iyi oyunu ortaya koyan takımın belirleyeceğini söyledi. Orman, Fenerbahçe - Beşiktaş derbisini uzun süre sonra iki takım taraftarının bir arada izleyeceğinin hatırlatılması derbi maçlarda konuk ekip taraftarlarının yeniden tribünleri kabul edilmesinde Beşiktaş'ın büyük gayreti olduğunu aktardı. Bunu bir övgü vesilesi olarak görmediklerini ancak önemli bir probleme çözüm olduklarını bildirdi. Bu çerçevede ilk olarak Trabzonspor taraftarlarının Vodafone Arena'ya geldiğini hatırlatan Fikret Orman, şimdi de kendi taraftarlarının Fenerhçe Şükrü Saracoğlu stadına gideceğini anlattı. Beşiktaş taraftarının rakip sahaya gidip takımlarına destek olmasından büyük mutluluk duyacaklarını kaydetti.

Her iki takımın da derbiyi kazanmak istediğini ifade eden Beşiktaş Başkanı Orman, her maçtan önce mutlaka keyifli ve güzel bir maç olmasını dilediğini bildirdi. Fenerbahçe derbisinde de öncelikle sahada güzel bir futbol izlemek istediğini vurgulayan Fikret Orman centilmenliğin kazanmasını istedi. Maçı yönetecek hakemin de tecrübeli bir isim olduğunu hatırlatarak, atmosferin tesiri altında kalmayacağına inandığını belirtti. Orman, hakemlerin Beşiktaş'ın yanında olduğu şeklindeki iddialarla ilgili bir soru üzerine ise Beşiktaş'ın yukarılara doğru çıkışa geçmeye her başladığında bir şekilde aşağıya çekilmeye çalışıldığını iddia etti. Derbinin skoru ile ilgili tahminin sorulması üzerine de Beşiktaş'ın başkanı olduğunu ve sonucç hakkında yorum yaparak tahminde bulunmasının yanlış bildirdi. Ama kendi takımının mutlaka kazanmak için sahaya çıkacağını söyleyebileceğini aktardı.
Transfer Çalışmaları İçin Fransa'ya Gitti

Fikret Orman, transfer çalışmaları hakkında da konuştu. Buna yönelik çalışmalarının her zaman devam ettiğini dile getiren Beşiktaş Başkanı,  derbi öncesi Fransa'ya gittiğini ve burada bazı maçları ve bazı futbolcuları izlediğini anlattı. Brezilyalı futbolcu Dudu'nun Beşiktaş'a transfer olacağı yönünde basın organlarında çıkan haberler hakkındaki soruyu da cevaplayan Orman, bu iddiayı kendisinin de basından duyduğunu söyledi. Öte yandan Fikret Orman'a katıldığı bir açılış töreninde taraftarlar büyük ilgi gösterdi. Mağazanın kurdelesini kesen Orman, daha sonra alışveriş merkezindeki engellilerin açtığı bir standı da ziyaret etti. Orman, program sonunda kendisine sevgi gösterilerinde bulunan taraftarlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.