Son Dakika Haber

Fikret Orman: Lens'i Getirin Bana!

Beşiktaş yönetimi son yıllarda akıllı transferler yaparak rakiplerinden bir adım önde gidiyor. Beşiktaş’a gelen sıradan futbolcular bir süre sonra fiyatlarını ikiye katlıyorlar. Bunun en güzel örneği Andreas Beck olarak gözümüze çarpıyor. Alman ekibi Hoffenhaim’den  1.5  Milyon Euro’ya transfer edilen  Beck değerini katladı ve şimdiki fiyatı 4 Milyon Euro.

FİKRET ORMAN ŞİMDİ DE LENS’E GÖZ DİKTİ

Ezeli rakiplerinde futbolcu satıp futbolcu almaktan çekinmeyen Beşiktaş yönetimi ve özellikle de başkan Fikret Orman şimdi de Lens’e kancayı taktı. Lens’in Fenerbahçe’deki performansını dikkatle izleyen ve oldukça iyi bir futbolcu olarak Lens’i gören Fikret Orman yeni bir flaş hamle ile bu futbolcuyu Gökhan Gönül ve Caner Erkin örneğinde olduğu gibi kara kartal yapmaya çalışacak. Böylece ezel, rakibinin gücünü azaltmış kendi gücüne ise güç katmış olacak.

ORMAN SUNDERLAND YETKİLİLERİ İLE GÖRÜŞTÜ

Başkan Fikret Orman geçtiğimiz günlerde İngiltere’de idi. Hatta bu seyahat yüzünden Galatasaray maçını bile izleyememişti.

 Başkan Fikret Orman’ın İngiltere’de Sunderland takımının yetkilileri ile masaya oturduğu öğrenildi. İlk etapta Lens’i kiralama yoluna gidecek olan Beşiktaş yönetimi futbolcudan memnun kalırsa sözleşmeyi ya uzatacak ya da futbolcunun bonservisini alacak.

Fikret Orman bu görüşmeden net bir sonuç çıkaramadı ama tarafların sezon sonunda tekrar bir araya geleceği öğrenildi.

29 yaşındaki futbolcu için Beşiktaş taraftarı da oldukça istekli. Sosyal medya kullanıcıları Lens’in  Beşiktaş’ın kadrosuna katılması ile siyah beyazlı ekibin üst üste şampiyonluklar kazanacağını iddia etti.

ŞENOL GÜNEŞ NE DİYOR?

Lens konusunda son sözü söyleyecek olan teknik direktör Şenol Güneş olarak biliniyor. Usta çalıştırıcının Beşiktaş yönetimi ile bir toplantı yaptığı ve toplantıda Lens hakkında alınabilir raporu verdiği öğrenildi.

Şenol Güneş’in yöneticilerle şu sözleri söylediği öğrenildi:

“Lens, uluslararası arenada da deneyimi  olan, yetenekli bir futbolcu. Bu sezon Fenerbahçe'de en dikkat çeken futbolcuların  başında geliyor.  Biraz performansında düşüş var. Lakin son dönemde çok etkili futbol oynamamış gibi görünebilir, ancak bizim sistemimizde son derece faydalı olacaktır. Alabilirseniz, kadromda görmek isterim" dediği öğrenildi.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.