Son Dakika Haber

Fikret Orman: ''Futbol Kulübü Satın Alacağız''

Beşiktaş başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena Divan Kurulu’nda şok eden açıklamalarda bulundu. Fikret Orman’ın yeni planına göre yeni bir futbol kulübü satın alınacak.

Fikret Orman, Vodafone Arena Divan Kurulu’nda çeşitli açıklamalar yaptı. Orman’ın şikayeti de, yeni oyuncuların takıma kazandırılmamasıydı. Bu nedenle alt yapıdan oyuncu yetişmesi gerektiğini dile getiren Orman, bunu başarabilmek için bir futbol kulübünün satın alacağını söyledi. Orman’a göre futbol kulübü satın alınırsa, yeni ve genç futbolcular Beşiktaş’a daha düşük maliyetle kazandırılacak.

Fikret Orman’ın Açıklamaları

Vodafone Arena Divan Kurulu’nda konuşma yapan Fikret Orman’ın açıklamaları şu şekildeydi: ‘’Öncelikle Şenol Güneş hocamızdan bahsetmek istiyorum. Gelecek sezonlarda Şenol Güneş ile yolumuza devam etmekte kararlıyız. Gelecek sezonda, alt yapı çalışmalarına ve alt yapıdaki oyunculara daha fazla önem göstermemiz gerekiyor. Bu zamana kadar alt yapıdan hiç oyuncu çıkaramadık. Bunu başarabilmek için de, alt yapıya biraz önem vermek gerekiyor. Her sene nerdeyse 6 milyon dolar harcıyoruz ama yeni gelen bir oyuncu göremiyoruz. Durum böyle olunca, gelişme gösteren genç çocuklarımızı da kaybediyoruz. Bunun önüne geçebilmek için bir futbol kulübü satın alacağız. Satın alacağımız futbol kulübü, alt yapıya dayalı olacak. Bu sayede daha iyi oyuncuları, takıma kazandırabileceğiz. Bir araya gelen alt yapı ekiplerimizi de, Ümraniye’deki tesislerimizde toplayacağız.

Son zamanlarda bir hayli dedikodu durumuyla da karşılaşıyoruz. Bu durumun kıskançlıktan kaynaklandığını biliyoruz fakat, bu dedikodular bizi çok üzüyor ve sarsıyor. Beşiktaş, büyük bir kulüptür. Hiç kimse, takımımızın mutsuzluğu üzerine düşünce kurmasın.

Takımımıza hem yatırım yapıyoruz, hem transfer yapıyoruz hem de kulübü büyütmeye çalışıyoruz. Bunların hepsi bir araya gelince de normal olarak zorlanıyoruz.

Kulübün Borcu 1.760.455.388 Türk Lirası

Fikret Orman’ın açıklamalarından sonra kürsüye Denetleme Kurulu başkanı Feyyaz Tuncel çıktı. Siyah beyazlı ekibin borcu, herkes tarafından merak ediliyordu. Kürsüye çıkan Feyyaz Tuncel, güncel borç durumuna da açıklık getirdi.

Feyyaz Tuncel’in ifadelerine göre Beşiktaş’ın toplam borcu 1.760.455.388 Türk Lirası.

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.