Son Dakika Haber

FIFPRO ; Sırbistan'a Transfer Olmayınız

Dünya Profeyonel Futbolcular Birliği FIFPro kendi resmi sitesinden, oyunculara, Sırbistan'da ki futbol kulüplerine transfer olmamaları konusunda uyarıda bulundu.

FIFPro resmi internet sitesi üzerinden, Sırbistan'da futbol şartlarının kötüye gittiğini belirtirken, oyunculara, burada ki kulüplere transfer olmamaları konusunda uyarıda bulundu.

Açıklamada Sırbistan'da forma giyen futbolcuların neredeyse %68 'inin paralarını zamanında alamadıkları da belirtiliyor. Sırbistan futbol federasyonunun futbolcuların tahkim kurulundaki temsilciliklerini de azalttığı, bunun yanında kulüplere açılan davalarda ek ücretleri de artırdıklarını belirttiler.

Dünya profesyonel futbolcular federayonu genel sekreteri Theo van Seggelen, şuan ;Sırbistan'da futbol oynayan profesyonel futbolcuların haklarının gasp edildiğini iddia ederek; '' "Sırbistan’da son derece kanunsuz bir ortam söz konusu. Sırbistan Futbol Federasyonunu kararlarını geri almaya davet ediyoruz." dedi

Seggelen devre arası transfer döneminde kimsenin Sırbistan'a transfer olmaması konusunda uyardı ve mevcut durumun düzeltilmesi çağrısında bulundu.

ırbistan Futbolcular Birliği Başkanı Mirko Poledica da şu saatten sonra Sırbistan'a transfer olan bir futbolcunun yüzde 50 kariyerini mahkemede bitirir diye belirtti. Ayrıca "Tahkim kurulu kesinlikle bağımsız ve tarafsız olmalıdır."  diye belirtti

.Dünya profesyonel futbolcular federayonu daha öncede futbolcuları Sırbistan için uyarmıştı.

 

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.