Son Dakika Haber

Fetö yeşil sahalara sıçradı

Türkiye genelinde başlatılan Fethullahçı Terör Örgütü soruşturması genişleyerek devam ediyor. Soruşturmalar kapsamında binlerce kamu ve özel sektör çalışanı Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensubu olduğu ve FETÖ adına propaganda yaptığı gerekçesiyle gözaltına alınıyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan pek çok kişi görevden alınıyor. Medyadan gazetelere, özel sektörden kamu kurumlarına, idari çalışanlardan adli görevlilere kadar her kesime sıçrayan operasyonlar spor camiasına kadar uzandı. Yeşil sahalarda da FETÖ operasyonu yapılmaya başlandı.  

 

Hakkında FETÖ/PDY soruşturması çerçevesinde yakalama kararı çıkartılan teknik direktör Uğur Tütüneker, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda yakalandı. Tütünerker, pasaport kontrolü esnasında gözaltına alındı. Fethullahçı Terör Örgütü oluşumuyla ilgili başlatılan soruşturmada teknik direktör Uğur Tütüneker'in tüm mal varlığına el konulmuştu. Teknik direktör Tütüneker bu kapsamda İstanbul'da gözaltına alındı. Pasaport kontrol noktasında yakalanan Uğur Tütüneker, Vatan Caddesi'nde yer alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne iletildi.

Şükür, Demiriz Ve Erdem Hakkında Gözaltı Kararı Çıkmıştı

Fethullahçı Terör Örgütü'nün yeşil sahalardaki yapılanmasıyla ilgili devam eden soruşturma çerçevesinde geçtiğimiz haftalarda İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Savcılığı'nca operasyon yapılmıştı. Bu çerçevede Sarı-Kırmızılı eski oyuncular  Hakan Şükür, Arif Erdem, İsmail Demiriz ve Uğur Tütüneker'in gözaltına alınması istenmişti. Yetkililer incelemelerin sürdüğünü ifade ederken, ülke içinde belirlenen isimler konusunda geniş kapsamlı bir çalışmanın devam ettiği dile getirildi.

Pasaport Kontrolünde Yakalandı

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şenay Baygın'ın yürüttüğü soruşturmada İsmail Demiriz İstanbul Büyükçekmece'deki evinde tutuklanmıştı. Diğer şüpheliler Hakan Şükür ve Arif Erdem'in önceden yurt dışına çıktığı tespit edilmişti. Bu futbolcular hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Futbolcu İsmail Demiriz'in İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki sorgusu sürerken şüphelilerden teknik direktör Uğur Tütüneker İstanbul Atatürk Havalimanı'nda tutuklandı. Pasaport noktasında gözaltına alınan teknik direktör Tütüneker, Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına götürüldü. Uğur Tütüneker Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nde sorgulanmaya başlandı.

Yakalama Kararı Sonrası Takımından Kovuldu

Fethullahçı Terör Örgütü soruşturması kapsamında teknik direktör Uğur Tütüneker hakkında yakalama kararı çıkarılmasının ardından teknik direktörü olduğu İsviçre 2. Futbol Ligi takımlarından FC Wil ile bağlantısı kesilmişti.

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.