Son Dakika Haber

Fenerbahçe’ye Barcelonalı Yıldız Geliyor

Fenerbahçe’de Ali Koç’un başkan seçilmesinden sonra büyük bir değişim yaşanmaya başladı. Tüm kulvarlarda başarılı olmak isteyen Ali Koç işi sıkı tutuyor. Yenileme çalışmaları için kolları sıvayan Ali Koç özellikle 4 yıldan beri hedeflediği kupaları alamayan futbol şubesi için %100 başarı hedefi koydu. Koç’un başarı elde edebilmek için ilk hedefi spor direktörüydü. Bu hedefini Comolli’yle sağlayan saı lacivertli ekip, hızla transfer çalışmaları yapmaya başladı. Fenerbahçe’nin yapmak istediği ilk transfer ise Dünya devi Barcelona’dan. İşte o transferle ilgili detaylar…

İspanya’da Barcelona’ya yakın olmasıyla bilinen Sport Gazetesi, Barça’nın Kolombiyalı stoperi Yerry Mina’nın Fenerbahçe’ye transfer olacağını duyurdu. Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un Barça ile yakın ilişkilerinin bulunmasının transfer için kolaylık sağlayacağını yazan gazete, iki takım arasındaki ilk temasın kurulduğunu ifade etti.

Bu transfere dair pürüz çıkması da ihtimaller arasında bulunuyor. Barça eğer bir stoper transfer edemezse, Yerry Mina’yı mevcut stoperleri Umtiti’nin yedeği olarak oynatmayı planlıyor. Ancak Barcelona muhtemelen bir stoper transfer edecek. Bu durumda 23 yaşındaki savunma oyuncusunun Fenerbahçe’ye gelmesi yüksek olasılık.

Fenerbahçe yönetimi UEFA Finansal Fair Play konusunu da göz önünde tutuyor. Bu nedenle yönetim Yerry Mina benzeri oyunculara yönelecek.

 

 

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.