Son Dakika Haber

Fenerbahçe’ye 5 Transfer Birden

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2’inci ligi beyaz grupta mücadele eden Sakaryaspor’un alt yapısından 5 futbolcu Fenerbahçe’ye transfer edildi. Genç sporcular Fenerbahçe alt yapısında oynayacaklar.

Sakaryaspor’un alt yapı koordinatörü olan Tamer İlaçan, bir yazılı açıklama yaparak Sakaryaspor’un bir oyuncu fabrikası olduğunu hem Sakaryaspor’a hem de Türkiye’ye oyuncu yetiştirebilmek amacıyla çalışmalarının yoğun bir biçimde devam ettiğini kaydetti.

Sakaryaspor alt yapısından 5 futbolcu Fenerbahçe’ye transfer oldu, açıklamasında bulunan İlaçan, Sakaryaspor’a ve milli takıma yakışır şekilde istikbal vadeden oyuncular yetiştirebilmek adına çaba harcadıklarını dile getirdi.

Transfer olan oyuncular hakkında da bilgi veren Tamer İlaçan, şunları söyledi:

“2002 yılında doğan oyuncularımızdan Yusuf Saruhan ve Gülhan Üreyen, 2001 yılı doğumlu olan oyuncularımızdan Emir Miray Köksal, Temel Çakmak ve Taha Bozkurt Fenerbahçe’ye transfer oldular. Temel Çakmak yaşamış olduğu sakatlık sebebiyle devre arasında yeni takımıyla çalışmalara başlayacak.”

İlaçan, alt yapı çalışmalarını yoğun bir biçimde sürdürdüklerini, geçen sezon ve bu sezon toplamda 380 futbolcunun denendiğini bildirdi. Bu sporcuların tamamının altyapı tesislerinde Sakaryaspor’un imkanları dahilinde ağırladıklarını kaydeden İlaçan, bu oyuncuların dışında seçmeye katılan 139 futbolcu ile beraber Türkiye’nin dört bir tarafından gelen 519 futbolcuyu misafir ettiklerini kaydetti. Amaçlarının Sakaryaspor’a ve Türkiye’ye en kaliteli futbolcuları kazandırmak olduğunu vurgulayan İlaçan, Sakaryaspor futbolcu yetiştirmeyi sürdürecek. Bu bağlamda gelecek dönemlerde Fenerbahçe gibi birçok farklı takıma transfer yapmayı sürdüreceğiz.  

 

 

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.