Son Dakika Haber

Fenerbahçe – Trabzon Maçında Yasağa Devam

Uzun zamandır uygulamada olan deplasman yasakları bu senede devam ediyor. Fenerbahçe – Trabzonspor maçında da deplasman yasağı uygulanacağı açıklandı.

Süper Ligin 2’inci haftasında 20 Ağustos Pazar günü itibariyle Ülker Stadyumu’nda oynanacak olan Fenerbahçe – Trabzonspor maçında bordo mavili taraftarlar bulunamayacak. Ligin ikinci yarısında Trabzon’da oynanacak olan maça da Fenerbahçe taraftarları gidemeyecekler.

Fenerbahçe – Trabzonspor karşılaşması için yoğun güvenlik önlemleri alınıyor. Maçlarda çıkan olayların engellenebilmesi için konan yasaklardan bir tanesi de deplasman yasağı. Bu sene de uygulanmaya devam edecek olan yasaklar kapsamında, rakip takımın taraftarları deplasman maçlarında yer alamayacak.

20 Ağustos Pazar günü oynanacak olan Fenerbahçe – Trabzon spor maçı için alınan diğer önlemler ise şöyle sıralanıyor:

Maçlarda çıkan olayların önlenebilmesi için alınan yoğun güvenlik önlemlerinin başında stadın kameralarla izlenmesi geliyor. Fenerbahçe stadının içerisinde yaklaşık olarak 200 kamera görüntü kaydı gerçekleştirecek. 15 polis kamerası ve 184 stat kamerası olmak kaydıyla stadın hemen her yerinden görüntü alınacak, stat içi ve dışı bu sayede kontrol edilecek.

Aynı zamanda edinilen bilgilere göre alınan önlemlerden birisi de görev yapacak olan polisler. Karşılaşma için tam 1150 polisin görev yapacağı bildirildi. Ayrıca 950 özel güvenlik görevlisi de karşılaşma boyunca olayların çıkmasını engelleyebilmek için görev yapacak. Toplamda 2100 güvenlik görevlisi Fenerbahçe – Trabzonspor maçında aktif olarak çalışacak. Emniyet tedbirlerinin saat 17.00 itibariyle başlaması planlanıyor. Stat kapıları ise saat 19.00’da açılacak.

 

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.