Son Dakika Haber

Fenerbahçe Maçına Yabancı Hakem İsteyelim

Galatasaray kulübünün Kasım ayı Divan Kurulu toplantısı gerçekleşti. Dursun Özbek, kulüple ilgili yapılacaklar için Ankara'da olması sebebiyle toplantıya katılamadı. Toplantıda en dikkat çeken açıklama kulüp üyesi Rasim Zaimoğlu'nın önerisi Fenerbahçe maçına yabancı hakem isteyelim.

Başkan Özbek'in yerine söz alan İkinci Başkan Cengiz Özyalçın, olağanüstü genel kurulda kendilerine büyük çoğunlukla yetki veren üyelere teşekkür konuşması yaptı ve şunları söyledi;

"15 yılda Galatasaray'ın 5 olağan, 5 de olağanüstü kongresi oldu. Bu yetkiyi aldık ama işimiz hakikaten çok zor. Bu işi sadece yönetim kurulu olarak değil, hep beraber yapmalıyız. Bu işi hep birlikte kucaklayıp, Galatasaray'ı mutluluğa taşımalıyız."dedi.

Eşref Alaçayır: Proje Onayları Emin Adımlarla Yürüyor

Yönetim kurulu adına konuşan Eşref Alaçayır da, yönetim kurulunun GSGM ile yürüttüğü çalışmalar hakkında üyelere bilgi verdi ve şu açıklamayı yaptı:

"Genel kurulun verdiği yetkiye layık olarak çalıştığımıza emin olabilirsiniz. İmzalar yakında atılacak. Ayrıca irtifa hakkının tapuya tescili için uğraşmaktayız. Bu konuda bakanın olurunu aldık. GSGM ile aramızdaki 25 ayrı davanın uzlaşması için görüşüyoruz. Bu davalar hâsılat payı, reklam payı, amatör sporlara katkı payı gibi diğer bazı davalar. Uzlaşma sistemi de devletimizin son zamanda uygulamaya koyduğu vergi barışına bağlı 36 ay uzun vadeye yayarak ödeme planı şeklinde uygulanma aşamasında." diye belirtti.

Eşref Alaçayır'ın arkasından Tüzük Tadilat Komisyonu Başkanı olan Mehmet Helvacı da komisyonunun çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Divan üyelerinden Rasim Zaimoğlu, Fenerbahçe maçına yabancı hakem bulunması gerektiğini söyledi ve devamında:

"25 milyon taraftarı olan bir kulübün 17 bin üye ile büyümesi mümkün değil. Üye sayısını çok artırmalıyız. Mecliste 5 defa katılmayan üyelerin atılması gibi karar var. Bizim tüzükte de buna benzer bir öneri düşünülmüş. Bu yanlış, üye atmak değil üye alımını artırmalıyız. Maç sahada oynanmıyor. Ezeli rakibimiz Fenerbahçe'nin son iki maçta nasıl hakem kararları ile yürüdüğünü hepimiz biliyoruz. Federasyon ve Fenerbahçe'nin geride kalmasını istemeyenler bu duruma getirdi. Şimdi Kadıköy'de derbi oynayacağız. Bu maçta takımımızın hakem tarafından ezilmemesi için her şeyi yapmalıyız. Gerekirse yabancı hakem dahi isteyebiliriz. Yönetim kurulunu uyarıyorum, bu konuda ya yabancı hakem ya tarafsız hakem bulunması için her şeyi yapın." diyerek konuşmasını tamamladı.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.