Son Dakika Haber

Fenerbahçe: Çalıştık, Kupayı Kaldırdık

32. Cumhurbaşkanlığı kupasını kaldırarak büyük coşku yaşayan Fenerbahçe’nin başantrenörü düşüncelerini anlattı. İşte detaylar..

5 Ekimde Anadolu Efes ile müsabakalara çıkan Fenerbahçe, kupa sevinicini yaşadı. Başa baş mücadele sergilenen bu maçta, Zelijko Obradovic rakiplerinin de çok iyi hazırlandığını ve maç bitimine kadar çok heyecan verici bir maç izlediklerini dile getirdi. Çok fazla antrenman yaparak kazandıkları için mutlu olduklarını da dile getiren baş antrenör, sezonun ilk maçında kupa kaldırdıkları için de şanslı olduklarını anlattı. Anadolu Efes ‘i 77-69 mağlup ederek kupayı müzelerine götüren Fenerbahçe, dişli rakiplerini maç sonrası düzenlenen basın toplasında da tebrik etmekten geri kalmadı.

Anadolu Efes takımı bu tebrik ve övgü dolu sözler karşısında altta kalmayarak, twitter üzerinden Fenerbahçe’yi tebrik etiklerini sosyal medyadan duyurdu. Bu iki takımın örnek davranışı karşısında Karşıyaka da sessiz kalmayarak Fenerbahçe takımını sosyal medya üzerinden bir de onlar tebrik etti. Spor hayatına örnek davranış sergileyen bu 3 takım tüm kamu oyu tarafından takdir edilerek, kısa sürede çığ gibi büyüyen tebrik mesajlarına maruz bırakıldılar. Her takımın bu kadar duyarlı olması gerektiğini vurgulayan takımlar, taraftarlarına da örnek oldular.

Tribün doldu, taştı

32. Cumhurbaşkanlığı Kupası maçını izlemeye gelen 2 takımın taraftarları takımlarını yalnız bırakmayarak, tribünleri doldurdu. 2 takımın antrenörleri Aziz Yıldırım ve Velimir Perasovic taraftarların bu yoğun ilgisi karşısında gurur duyduklarını anlatarak, düzenlenen basın toplantısında taraftarlarına teşekkür ettiler.

Fenerbahçe baş antrenörü Obradovic, maça çok iyi hazırlandıkları halde, rakibinin de oldukça sıkı çalışmış olduğunu ve maç sonuna kadar dişli bir rakiple mücadele ettiklerini vurguladı. 12 Ekim de açılış maçı yapılacak olan THY Avrupa Ligi Şampiyonası’nda da Anadolu Efes’in aynı derecede bir performans sergileyeceklerinden emin konuşan Obradovic, Fenerbahçe’nin de Avrupa Ligi maçlarına aralıksız hazırlık yaptıklarını belirtti. Düzenlenen kupa töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da yerini alarak basketbola olan desteğini vermiş ve her zaman spor camiasının yanında olduğunu göstermiştir. Takım antrenörleri de bu durumdan dolayı sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürlerini sunmuşlardır.

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.