Son Dakika Haber

Fenerbahçe, Belözoğlu ile söz kesti

Biten transfer süreçlerinin son 48 saat süreçlerinin içinde Emre Belözoğlu ile yapılan görüşmelerden sonuç alamayan Fenerbahçe spor kulübü, devre arasında yapılacak işlemler için söz kestiler.

Uzun süredir orta saha için takımı yönetecek olan bir lider futbolcu açığı çeken sarı lacivertliler, takımın eski kaptanı Emre Belözoğlu ile sözleşme için rezervasyon niteliğinde bir söz alışverişi yaptılar. Fenerbahçe için bu sezon başında transferi gerçekleşmesi beklenen oyuncu için sonuç alınmayınca işler ara devre transferlerine kaldı ve bunun gerçekleşmesi için gereken sözler verildi. İlk olarak 30 Ağustos’ta transfer için düğmeye basılmış, yıldız oyuncunun da yeniden Fenerbahçe’ye dönmek istediği gelen bilgiler arasında olurken, görüşmelerin sonuç vermemesi de oyuncunun üzülmesine neden oldu.

Sözler Devre Arsına Kaldı

Taraftarlarında beklentisi içinde olan Emre transferi için umutların devre arasına kalması, Fenerbahçe için halen orta saha açığının devam etmesine yol açmaktadır. Transferin gerçekleşmesi için son 48 saatlik olan süreç içinde yapılan hareket sonuç vermemiş ve istenen transfer kesin olan değerlerine rağmen gerçekleşmemiştir. Başak şehir yönetimi ile anlaşmaya varılırken, gerçekleşmesine kesin gözü ile bakılan transfer için devre arasına dair sözlerde verilmiştir.

Büyük bir aksilik olmazsa Süper toto süper lig ikinci yarısı içinde Emre Belözoğlu Fenerbahçe forması giyecek ve özlediği takımında hem eksikliğini giderecek hem de kariyerinde istediğini daha çok elde edecek. 35 yaşındaki usta oyuncu, deneyimi ve oyun içindeki liderliği her zaman beklenen ve istenen bir oyuncu olarak sarı lacivertli takım için hem yönetimin arzu ettiği hem de taraftarların beklentisini karşılayabilecek düzeyde olan bir oyuncu olmaktadır. Başak şehir forması ile de çok başarılara imza atan usta oyuncu için Fenerbahçe’nin forması giymenin ayrı bir duygu olduğunu bilen taraftarları da istenen oyun gücü için Emre’ye ayrı bir sempatide beslemektedir. Sarı lacivertli olan takıma gelmesi ile takımın orta oyununda etkili olması beklenen Emre, yoksunluğu ile Advoocat’ın neler yapabileceğini izleyeceğiz ve bunun için planlarının olduğunu bildiğimiz teknik adamın oyun stilinde etkileyici olan bir maç da izleyebileceğiz. 

 

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.