Son Dakika Haber

Eyvah! Sezon öncesi kötü haber

Beşiktaş tribünlerinin her seferinde sevdiklerinin altını çizerek eleştirdiği Tolga Zengin, siyah beyazlı takımın ruhunu çoğu maçta yansıtmadığı düşünülüyor. Özellikle siyah beyazlı taraftarlar kadar sosyal medyada sevildiğini anlatan kadar da eleştirilen tecrübeli eldiveni bazen çok sert eleştiri yağmuruna tutuyorlar. Ancak sezon öncesi Tolga Zengin’den gelen kötü haber yine de siyah beyaz formaya gönül vermiş olan taraftarları üzdü. Tecrübeli file bekçisi Tolga Zengin, dün çıktığı antrenmanda sakatlık geçirdi. Sezonun başlamasına çok az bir süre kala çıkan bu sakatlık teknik patron Şenol Güneş’i de düşündürmeye başladı. Geçen yıl sezon ortasında Tolga’nın istikrarsız performansı nedeni ile takıma dahil edilen Boyko’ya rağmen çoğu maçta yine Tolga Zengin’i tercih eden Şenol Hoca’da bazen tribünlerden nasibini almasına rağmen sezon sonunda Beşiktaş’ı şampiyonluğa taşıdı.

Sezona az bir zaman kala özellikle de oynanacak olan Şampiyonlar Ligi karşılaşması öncesinde böyle bir sakatlığın yaşanması teknik heyeti zor duruma soktu. Takım doktorundan iyi haberler bekleyen teknik heyet şu günlerde doktordan gelecek olan olumlu raporu beklemekte.

Kendini Zorladı

Bir süredir formayı hak etmek için ve eleştirilere maruz kalmamak için eski günlerine dönmeye çalışan tecrübeli file bekçisi son çıktığı antrenmanda ağrıları çoğalınca idmanı yarıda bırakmak zorunda kaldı. Tolga Zengin’in son durumu bugün yapılacak detaylı muayene sonucunda belli olacak. Hem tribünlerin hem de teknik patron Şenol Güneş’in file bekçisinden iyi haberler beklediği biliniyor.

Sağlık ekiplerinin zorlaması üzerine antrenmanı yarıda bırakan Tolga Zengin, daha çok çalışması gerektiğini ancak kendini daha fazla zorlarsa sahalardan daha uzun süre uzak kalma tehlikesi ile karşı karşıya kalacağını ifade etti. Konuyla alakalı yapılan açıklamalarda tecrübeli file bekçisi Tolga Zengin’in yaptığı iddia edilen açıklamalar şu şekilde.

‘Tüm varlığım ile Beşiktaş’a ve taraftarına hizmet etmeye çalışıyorum. Bu durum beni gururlandırıyor. Onlara layık olmak için her şeyi yapmaya çalışıyorum. Siyah beyazlı camianın kazanması ve daha iyi yerlere gelmesi için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırım. Takımıma bağlılık ile hareket etmeye çalışıyorum. En kısa sürede iyileşerek çalışmalara başlayacağım.’

Ceyhun Uz (ceyhun@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.