Son Dakika Haber

Ersun Yanal; "Başka Bir Trabzonspor Göreceksiniz"

“İyi oynarken, hak etmediğimiz kayıplarımız oldu. Yine de her şeyi gözden geçirmek gerek bunun için zamanımız var. Galatasaray yenmek 3 puandan çok daha kıymetli. Takımın havası değişti öz güven yükseldi yerine geldi.İlk yarıyı kapatırken olabildiğince çok puan toplayıp, önlemlerle 2. yarıda daha gelişmiş bir ekip görüntüsüne bürüneceğiz. O zaman herkes sil Trabzonspor’u görecek.” dedi.

Galatasaray mücadelesiyle takımının kazandığı 3 puanla rahatladı soluklandı.  Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun hoca, gelecek haftalar için çok daha iyi iddialı bir Trabzonspor göreceksiniz dedi. Kendilerine her sonuçta güvenen ve destek olan bir yönetim yapısının ve taraftarının da bunun farkında olması en büyük güçleri olduğunu yakın çevresiyle konuşan Bordo-Mavililerin hocası, takımının ise halen olması gerektiği potansiyeline ulaşmadığını vurgulayarak, “Sezon başında olacaktı bu sorunlar bu kadronun bazı sıkıntılar yaşayacağını ve aşacağını öngörmüştük.” dedi.

"Ancak iyi oynarken, hak etmediğimiz puan kayıpları oldu mu oldu. Yine de her şeyi çözebiliriz. Telafi etmek adına önümüzde yeterli süre var. Galatasaray sevinci 3 puandan daha değerli. Takımın kendine güveni yerine geldi. Devre arasına kadar olabildiğince çok puan toplayıp, eksiklerimizi kapatarak 2. yarıda daha gelişmiş, daha oturmuş bir takım görüntüsüne bürünmek istiyoruz eminim başaracağız. İkinci yarıda herkes Savaşçı Trabzonspor’u tanıyacak” ifadelerini kullandı.

"Ekip seçiminde çok titiz davranıyoruz ince eleyip sık dokuyoruz ve hep başarıya aç isimlerle yol almaya çalışıyoruz. Bir kez daha anlatan Yanal’ın, “Aramızda tecrübeli isimler var ama bu futbolcular bile asla, ‘Doyuma ulaşmış, hiçbir kariyer planı ve beklentisi yok diyemeyiz herkes profesyonellik adına çalışmakta zorunda başarı çok çalışmak özgüven ve disiplinle geliyor ’ diyemezsiniz ki şans faktörü. Burada yapacakları başarıları kariyeri çok yakından etkileyeceğini biliyorlar. Elbette hataları olacak, eksikleri olacak ama iyi niyetlerine güveniyorum” diyerek mesajını iletti.

Geçen Hafta Spor toto Süper Lig’de rakibi Galatasaray’ı evinde mağlup etmişti. Bu sonuçla kendileriyle gurur duyan ekip deplasman olmasına rağmen rakip takımında gücü belli bu sonuçtan alnımızın akıyla çıktık aynı disiplinle yolumuza devam sinyali verdi.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.