Son Dakika Haber

Ergin Ataman Fenerbahçe Maçı Sonrası Konuştu

Galatasaray Spor Kulübü basket takımının başantrenörü Ergin Ataman Milli takımdaki Ufuk Sarıca tercihinden, Euroleague’de karşılaştıkları ezeli rakibi Fenerbahçe’yle maçtaki yaşanan olaylara kadar çarpıcı açıklamalarda bulundu.

A Milli takımdan ayrıldıktan sonra sadece Galatasaray başantrenörlüğü görevine devam eden Ergin Ataman, Milli takımdaki Ufuk Sarıca tercihine dair ‘Bu konu çok derin bir konu’ diyerek nitelendirdi.

Kendi döneminde Aziz Yıldırım ile gündeme gelen bir hocanın hem Milli takımı çalıştırması, aynı zamanda da bir kulübün başında bulunması tartışmalarıyla başlayan süreç sonucunda Milli takımı bırakıp Galatasaray kulübündeki görevine devam eden Ataman, Ufuk Sarıca’nın da şu an hem Milli takımı hemde Beşiktaş Sompo Japan’ı çalıştırmasına dair serzenişte bulundu.

Perde arkasında yaşanan bazı gelişmelerin olduğuna dair çarpıcı açıklamada bulunan Ataman, bu olayları anlatıp anlatmaması konusunda kararsız olduğunu, yeri geldiğinde geniş kapsamlı gelişecek bir basın toplantısıyla bunu açıklayabileceğini dile getirdi.

Euroleague’de karşılaştıkları Fenerbahçe karşılaşması maç öncesinde gelişen olaylara da değinen deneyimli antrenör Ergin Ataman, Fenerbahçe basketbol takımının kaptanı Melih Mahmutoğlu’nun açıklamalarını talihsiz bulduğunu ifade etti.

Euroleague’de deplasmanda karşılaştıkları Fenerbahçe maçından 85-80  mağlup ayrıldıkları için üzgün olduklarını dile getiren koç Ataman, oyunun başından son periyota kadar üstün götürdükleri hatta bir ara sayı farkının 15’e kadar çıkartıp Fenerbahçe’nin özellikle son periyottaki başarılı oyunuyla kaybedilen maç için elinden kaçırdıkları maç olarak nitelendiren maç için oldukça üzgün olduklarını belirtti.

Maçtan önce Fenerbahçe takım kaptanı Melih Mahmutoğlu’nun “Bazı provokatörler maçı gerebilir” açıklamasıyla kastettiği Göksenin Köksal’ı kasteden bu açıklamaları talihsiz bulduğunu ifade eden Ergin Ataman, Melih’in özünde iyi bir insan olduğunu ve de Göksenin’le Melih’in Milli takımdan arkadaş olduklarını bunun için çok talihsiz bir açıklama bulduğunu ifade etti. Türk sporunda fanatizmin ve bazı insanların demeçleriyle durumun buralara gelerek genç sporcularında bu durumdan etkilendiklerini ve önceliğinin Melih’e kızmaktan ziyade onu bu düşünce ve açıklamalara getiren süreçteki insanların ve yönetimlerin durumu buralara getirip genç sporcuların ve takımlardaki liderlik görevini yerine getiren insanların etkilenmemesi yoluna başvurmalıyız dedi.

Fırat Hangut (firat@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Basketbol Haberler?" alanında içerik editörü. Hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.