Son Dakika Haber

Emre Mor'un Menajeri Konuştu

Son dönemlerde Emre Mor, tüm takımların hedefi haline gelen bir oyuncu olmuştu. 19 yaşındaki genç yetenek kısa sürede A Milli takımda forma şansı kazandı ve takım içerisinde güzel başarılara imza attı. Başarılana devam eden Emre Mor, kısa süre sonra da Borussia Dortmund takımına transfer oldu.

Gelecek sezon için kadro yapılanmasına erkenden başlayan üç büyükler ise, genç yeteneğin peşine düştü. Kadrolarına kiralık olarak katmak isteyen üç büyükler, uzun müddet oyuncudan ve menajerden haber alamadı.

Menajerden Açıklama Geldi

Emre Mor’un menajerinden bir açıklama bekleniyordu. Emre Mor’un Menajeri Mustafa Özcan, 19 yaşındaki genç yetenek için çarpıcı açıklamalarda bulundu. Mustafa Özcan’ın açıklamaları şu şekildeydi: ‘’Emre için henüz herhangi bir karar vermedik ama, yaz sezonunda kesinlikle Türkiye’den herhangi bir takıma transfer gerçekleşmeyecek. Emre için daha farklı planlarımız var. Öğreneceği çok şey var. Sezon sonunda Dortmund bünyesinde, Emre için toplantı yapılacak ve ne şekilde iyi olacaksa  o şekilde karar verilecek. Bu zamana kadar Türkiye transferlerini hiç düşünmedik, ve transfer gerçekleştirmek istemiyoruz. Emre ancak 30 yaşlarına geldiğinde Türkiye’ye transfer olabilir. Şuan için Türkiye’ye sadece milli takım ve tatil için gelecek.’’

Kısa sürede adından sürekli söz ettiren Emre Mor için, üç büyüklerden transfer girişimi başlamıştı. İlk olarak Beşiktaş, sonra Galatasaray ve son olarak da Fenerbahçe gündemine düşen genç yetenek için, görüşmeler başlamıştı. Emre Mor’un 2021’e kadar Dortmund ile sözleşmesi bulunuyor. Bu zamana kadar transfer söylentiler için hiçbir açıklama gelmezken, genç yeteneğin menajeri Mustafa Özcan, kesin karar bildiren açıklamasını yaptı. Menajer’in açıklamalarına göre tahmini olarak 10 yıl boyunca Emre Mor Türkiye’den herhangi bir takıma transfer olamayacak. Emre için en iyi karar da sezon sonu Dortmund bünyesinde verilecek.

Emre Mor, başka bir takıma kiralık olarak transfer olabilir fakat, Menajer’in açıklamalarına göre bu durum Türkiye için söz konusu değil. Emre Mor, önümüzdeki sezon boyunca Türkiye’ye sadece tatil ve milli takım adı altında gelecek.

Fahri İnce (fahri@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com "Avrupa'da Futbol" alanında içerik editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.