Emre Mor biraz daha sakin olmalı - Futbol - NetSpor Haber
Son Dakika Haber

Emre Mor biraz daha sakin olmalı

Türkiye Milli Takımı’nın genç oyuncularından olan Emre Mor takımın gözbebeği konumunda. Fatih Terim’in özel olarak ilgilendiği Emre oyunuyla ve futbol düşüncesiyle birlikte ileride büyük bir yıldız olacağını resmen gözler önüne seriyor. Türkiye Milli Takımında birden ok maça çıkan Emre Mor her çıktığı maçta adından söz ettirmeyi başarabiliyor. Genç olmasının verdiği tecrübesizliğin neden olduğu bazı dezavantajları bulunan Emre bu gibi sorunlarında üstesinden gelmeye çalışıyor. Maç içerisinde çok kolay sinirlenebilen ve sinirlerine hâkim olmakta zorlanan Emre’ye bu durum hakkında hocası Fatih Terim bazı nasihatler verdi. Özellikle İzlanda maçı öncesinde Emre Mor ile konuşmak isteyen Fatih Terim Emre’ye “Sadece oyununa konsantre olmalısın. Hakemlerle fazla diyaloğa girmekten kaçın. Gereksiz yere takımı yalnız bırakabilirsin” diyerek ona nasihatte bulunduğu öğrenildi. Bunun sonrasında Emre’nin ise hocası Fatih Terim’e maç içerisinde sinirlerine hâkim olmaya daha da özen göstereceğini söylediği belirtildi.

Türkiye milli Takımı’nın en genç silahlarından olan Emre Mor oynadığı maçların hemen hemen hepsinde takımı adına büyük mücadeleler verdi. Sol ayağını kullanma konusunda usta olan ve bu yönüyle dünyanın en iyi oyuncusu olarak gösterilen Messi’ ye benzetilen Emre mor geleceğin Messi’ si olarak ta şimdiden yıldız olmaya aday.

İzlanda Takımı Emre’ye sert markajda bulunabilir

    Türkiye Milli Takımı’nın İzlanda ile yapacağı maçta Emre Mor’a büyük görev düşüyor. Maçın dinamosu olarak görev yapabilecek olan oyuncunun İzlandalı oyuncular tarafından sıkı markaj altına alınacağı düşünülüyor. Özellikle İzlandalı oyuncuların Emre Mor’un tecrübesizliğinden ve kolay sinirlenebilen yapısından yararlanmak isteyecekleri düşünülüyor. Bu nedenle Milli Takım teknik direktörü Fatih Terim’in maç öncesinde Emre’ye gerekli uyarılarda bulunduğu ve gereksiz yere sinirlenmemesini, sinirlerine hâkim olamazsa yok yere takımını eksik bırakabileceğini anlattığı öğrenildi. Emre Mor’un ise hocasının dediklerini dikkatle dinlediği ve bütün bu öğütleri noktası noktasına uygulamaya çalışacağı da belirtilen bir diğer nokta. Yaşının 19 olması gereği ve profesyonel futbol yaşamının aslında daha yeni başladığı sebebiyle birçok noktada kolay sinirlenen ve agresif bir yapıya sahip olan Emre İzlanda maçında takımının en önemli silahlarından birisi olarak görev alacak.

 

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.