Son Dakika Haber

Emenike İçin Mükemmel Takas

Fenerbahçe, önümüzdeki sezon için kadro yapılanması için çalışmalara erkenden başladı. Bu günlerde sarı lacivertli ekipte, hareketli süreç işliyor. Diğer sezon için Emenike’yi takımdan gönderme kararı alan Fenerbahçe, Emenike ile istediği bir oyuncuyu takas yapabilir.

Rusya Ekibi Talip Oldu

Devre arasında Emenike’nin Fenerbahçe’den ayrılacağını duyan Lokomotiv Moskova, oyuncuya talip çıktı. Adı sık sık Rusya ile anılan Emenike’nin Rusya’dan talibi bekleniyordu. Bu beklenti de Lokomotiv Moskova Başkanı Ilyan Gerkus’un ‘’Sezon sonu Emenike’yi kadroya katabiliriz’’ sözüyle kesinleşmiş oldu.

Devre arasında da mutlaka bir orta saha oyuncusu arayan Fenerbahçe, Emenike ile takas usulü istediği oyuncuyu bulmak istiyor. Hem Emenike’ye verilen ücretten kurtulmak isteyen kanarya ekibi, hem de para ödemeden takas usulüyle bir orta saha oyuncusu edinmek istiyor.

Geçtiğimiz günlerde orta sahaya takviye yapmak isteyen Fenerbahçe, Beşiktaş’tan Milan ekibine transfer olan Jose Sosa için girişimlere başlamıştı. Bu girişimlerden sonuç bulamayan sarı lacivertli ekip, Lokomotiv Moskova ile takas hazırlığına girebilir.

Hedefte Manuel  Fernandes

Beşiktaş’ın eski oyuncusu olan Manuel Fernandes, Lokomotiv Moskova forması giyiyor. Orta saha oyuncusu arayışında olan Fenerbahçe ise, Fernandes’i hedefe aldı. Lokomotiv Moskova forması giyen Fernandes, forma giydiği 15 maçta 4 gol attı ve 7 asist yaptı. Fenerbahçe’nin planları arasında da Emenike ve Fernandes’i takas usulüyle transfer etmek var.

Transfer sırasında Fernandes’i isteyen Fenerbahçe, Emenike ile beraber 3 milyon Euro da talep edecek. Bu sayede istediği ortaya sahaya ücret ödemeden sahip olmayı hedefleyen Fenerbahçe, aynı zamanda Emenike’ye ödenen yüklü ücretten kurtulacak. Emenike, transfer edilirse de 3 milyon Euro ve Manuel Fernandes istenecek.

Bu konu hakkında henüz açıklamalarda bulunmayan Lokomotiv Moskova, indirim teklifi yapabilir. Fenerbahçe kulübü küçük bir indirim yapsa bile, güzel bir transfer sağlayacak. Önümüzdeki günlerde ve devre arasında Fenerbahçe’nin hedeflerine ulaşıp ulaşamayacağını da kaynaklarda göreceğiz.

Feraye Kılınç (feraye@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.