Son Dakika Haber

Ekici masaya bekleniyor

Trabzonspor forması giyen 26 yaşındaki ortasaha oyuncusu Mehmet Ekici’nin sene sonu sözleşmesi bitecek olmasından dolayı bordo mavili yönetim harekete geçti. 26 yaşındaki tecrübeli futbolcu ile mukavele yenilemek istediğini dile getiren Trabzonspor şimdi oyuncunun cevabını bekliyor. Yeni bir teklif ile futbolcuya giden bordo mavili ekip oyuncusunu takımda kalmaya ikna etmeye çalışacak.

Bordo mavili yönetim, Mustafa Yumlu, Zeki Yavru ve Mustafa Akbaş’ın ardından 26 yaşındaki ortasaha oyuncu Mehmet Ekici ile de anlaşmayı sağlamak için masaya oturmaya hazırlanıyor. Trabzonspor’un frikik ustası ile şuanda aldığı 1.4 Miyon euro’ya yakın bir ücret ile teklif yapmayı planladığı alınan bilgiler arasında. Trabzonspor’un oyuncusunu kaybetmek istemediği teknik patron Yanal tarafından da yönetime rapor edildi. Yeni sezon için Mehmet Ekici bana lazım diyen Ersun Yanal, takımda onun gibi bir futbolcunun olması bordo mavili ekibe çok faydalı olacağını düşündüğünü bildirdi. Taraftarlarında takımda kalmasını istediği tecrübeli oyuncunun cevabı ise merak konusu.

Taraftar sosyal medyadan yönetime seslendi

Bordo mavili yöneticilerin Mehmet Ekici konusunda ki bu ısrarının en büyük sebeplerinden bir tanesi de taraftar. Sosyal medyayı takip eden yöneticilerin gördüğü paylaşımlar ile taraftarın nabzını yoklamış olması yeni teklifte büyük rol oynuyor. Bordo mavili kulübe gönül vermiş olan taraftarlar EkiciBizimdir hashtag kampanyası ile yönetime seslendiği kamuoyu tarafından biliniyor. Bir çok paylaşıma yöneticilerin de etiketlendiği paylaşımlar sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.

Mehmet Ekici tarafından gelen cevap ise para konusunda anlaşıldığı takdirde Trabzonspor’da mutlu olduğunu ve başka takım arayışına gitmeyeceğini bildirdi. ‘’ Trabzonspor camiasını seviyorum. Bordo maviye gönül vermiş olan taraftarların önünde oynamak ve onların tribünde ki heyecanlarını  sahada hissetmek olağanüstü bir durum.  Onların bu heyecanını bir daha sahaya olumlu şekilde yansıtmayı tekrar ümit ediyorum. ‘’ dediği edinilen bilgiler arasında.

Geçtiğimiz transfer döneminde dünyanın en büyük ligleri arasında bulunan Bundesliga takımları dahil olmak üzere birçok takımdan teklif alan Mehmet Ekici, yönetim ile en kısa zamanda masaya oturacağı öğrenildi.  2014 yılında üç yıllık sözleşme imzalayan 26 yaşındaki orta saha oyuncusunun bu yıl sözleşmesi sona erecek.

Bülent Bolcu (bulent@netsporhaber.com)
Netsporhaber.com Gece haber içerikleri editörü. Öneri, istek ve şikayetlerinize editör yanıtı alabilmek ve hızlı iletişim için mail adresini kullanabilirsiniz.